Співфінансування в користь

Співфінансування в користь

У Києві розпочали утепляти, замінювати вікна чи модернізувати теплові пункти у 16 будинках ОСББ та ЖБК, які перемогли у конкурсі  на кращий проект енергозбереження, який проводила міська влада.  Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв перевірив, як утеплюють фасади двох будинків, де уже встановили енергозберігаюче обладнання. 

 - Це перший подібний проект в Україні. Ми передусім звертали увагу на те, наскільки реалізація проекту термомодернізації допоможе заощадити кошти мешканцям будинку. ОСББ чи ЖБК розробили проект робіт з енергозбереження й оплачували 30% вартості цих робіт. Міська влада, в свою чергу, взяла на себе 70% від вартості робіт. При цьому мешканці самі обирають пріоритети. Тобто комусь потрібно реконструювати теплові пункти, іншим – утеплити фасад, ще комусь – здійснити теплоізоляцію даху чи поставити енергозберігаючі вікна, – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, на початку року міська влада конкурс на проекти енергозбереження у будинках ОСББ та ЖБК.  16 переможців визначала спеціальна конкурсна комісія. Загалом вартість усіх робіт за проектами переможців склала 8,8 млн грн. З них більше 5 млн грн фінансує міська влада.

- Конкурс на кращі проекти підвищення енергоефективності будинків ОСББ і ЖБК – це дієвий механізм допомоги міської влади киянам у справі енергозбереження. Коли мешканці об'єднуються всім будинком, перед ними відкриваються великі можливості. Їм легше приймати стратегічні рішення щодо утеплення власного будинку та втілювати ці рішення в життя, – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Як приклад, заступник голови КМДА розповів про ОСББ по вулиці Братиславській, 12, яке  подало проект щодо модернізації теплового пункту та утеплення фасаду. Загальна вартість робіт склала 714 тис. грн. Оскільки проект визнали одним із переможців, то тепер  мешканці витратять на ці роботи лише 213,6 тис. грн. Решту заплатить міська влада,утепливши за свій рахунок  фасаду. ЖБК за адресою: вул. Бальзака, 24 запропонувало проект установки індивідуального теплового пункту та утеплення фасаду. Загальна вартість робіт – більше мільйона гривень. Перемога у конкурсі допомогла мешканцям будинку розподілити витрати у пропорції 40 на 60%. Тобто мешканці ЖБК витратять на роботи 417 тис. грн, а КМДА сплатить 622 тис. грн, за які буде утеплений фасад.