Чим здивує киян інтерактивна екостежка у Голосіївському лісі

Чим здивує киян інтерактивна екостежка у Голосіївському лісі

Як прогулянки впливають на наш організм? Сліди яких лісових мешканців нагадують ваші? Екостежка, що відкриється у Голосіївському лісі 24 травня, за допомогою інфостендів, ігор та інтерактивів дасть відповіді на ці та інші питання. Там ви можете прогулятися з друзями, освідчитися в коханні або побути наодинці з природою.

Проект має назву «Екосистеми Голосіївського лісу», створений за підтримки IntertopUkraine у співпраці з Міністерством екології та природних ресурсів України.


Довжина першої в Україні міської інтерактивної екостежки – майже 3 кілометри. Лише за годину прогулянки відвідувач встигне побувати у чотирьох типах лісу: дубово-грабовому, буковому, сосновому та чорновільховому. 

Одна з «родзинок» на шляху екостежки – найбільший дуб Голосіївського лісу. Його вік – понад 400 років, а діаметр стовбура перевищує 7 метрів.

Крім того, у відвідувачів буде нагода більше дізнатися про водні екосистеми лісу. Маршрут приведе їх до Голосіївського струмка та ставка Дідорівки. До речі, київський парк «Голосіївський», де прокладено екостежку, – єдиний в Україні та один із кількох у світі національних парків, розташованих у межах мегаполісу.

ЩО «РОЗКАЖЕ» ЕКОСТЕЖКА

Десятихвилинна прогулянка здатна позбавити від безсоння, а 25 хвилин пішої ходи подовжують життя на 3 – 7 років. Більше корисної інформації про те, як прогулянки впливають на настрій, розумові здібності та креативне мислення, – на інфостендах екостежки.

Також відвідувач отримає кілька важливих порад щодо збереження природи. Наприклад, використання екологічних засобів для миття врятує організми водойм від задухи, а відмова від пластику та поліетилену допоможе врятувати планету. 


ЯК РОЗВАЖИТИСЯ


В одній із наймальовничіших локацій лісу встановлені два стаціонарних мольберти. Кожен охочий може створити тут свій шедевр. 


«Екосистеми Голосіївського лісу» – місце для родинної прогулянки. В освітньо-розважальних зонах екостежки є інтерактиви, які сподобаються і дорослим, і дітям. Відвідувач зможе покрутити «колесо часу» і дізнатися, що відбувається з лісовими травами і деревами навесні, влітку, восени та взимку, порівняти розмах своїх рук із розмахом пташиних крил, а власні сліди зі слідами лісових мешканців. 

Відкриття першої в Україні інтерактивної міської екостежки відбудеться 24 травня. Більше про цей проект можна дізнатися на його сторінці в соцмережі.