Продати шкільний стадіон: у Києві викрили будівельну аферу

Продати шкільний стадіон: у Києві викрили будівельну аферу

Як можна зводити багатоповерхівку на шкільній території? У столиці назріває гучний скандал, пов'язаний із будівництвом на вулиці Березняківська.

На території гімназії «Еконад» намагаються звести багатоповерхівку з підземним паркінгом. І це при тому, що Київрада розірвала договір із забудовником – ТОВ «Катена».

Незважаючи на відсутність усієї дозвільної документації, будівельні спритники вдалися до нових незаконних дій.

– У 2019-му році за кілька днів до закінчення договору забудовником було виставлено на продаж шкільний стадіон під будівництво багатоповерхового житлового комплексу. Вартість – 1,7 млн доларів, – повідомив радник столичного голови, народний депутат України Дмитро Білоцерковець.

Щоб припинити незаконне будівництво, київський мер Віталій Кличко нещодавно звернувся до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Столична влада хоче анулювати дозвіл на виконання будівельних робіт, які проводить ТОВ «Катена» на Березняківській, 30-в.

– Зазначена земельна ділянка є фактично територією навчально-виховного комплексу (спеціалізованої школи 1 ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов) гімназії «Еконад» Дніпровського району міста Києва. Будівництво може призвести до суспільного резонансу та мати катастрофічні наслідки, застерігає мер Віталій Кличко у своєму зверненні до ДАБІ.

Будівельна історія триває, починаючи ще з 2006 року: тоді частину території гімназії «Еконад» передали під будівництво майбутнього хмарочоса. Після того, як Київрада ухвалила антизабудовне рішення, представники ТОВ «Катена» звернулись до суду і продовжили договір оренди землі на 5 років (до травня-2019).

Забудовник раніше намагався «завітати» на земельну ділянку, але був змушений відступити через опір місцевих жителів.

Зважаючи на депутатське подання, Київрада повторно розірвала договір з ТОВ «Катена» (через порушення строків завершення забудови).

Позиція міста залишається незмінною: не поновлювати договір оренди і скасувати дозвіл на будівництво.