Тиждень тестування на ВІЛ: де і як безкоштовно перевіритися у Києві

Тиждень тестування на ВІЛ: де і як безкоштовно перевіритися у Києві

Із 17-го по 24-те травня триває Європейський тиждень тестування, коли люди, які свідомо ставляться до свого здоров’я, можуть безкоштовно перевірити себе на наявність небезпечних хвороб. Розпочався такий тиждень і в Україні. Наразі громадяни зможуть пройти тести на ВІЛ та вірусні гепатити (В і С) не лише в свого сімейного лікаря, але й у мобільних амбулаторіях по всій країні та у столиці.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Процедура тестування - абсолютно безоплатна і швидка. Результат експрес-тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин - підготовка і забір крові з пальця, 10 - на очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу тощо, - говориться у повідомленні.

За інформацією КМУ, пройти тест на ВІЛ можна у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, в кабінетах “Довіра”, кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання, в центрах СНІДу, в представництвах громадських організацій, що займаються боротьбою з цією недугою.

Також перевіритися можна у мобільних амбулаторіях, які від 18 травня працюватимуть за графіком у різних районах Києва:

- 18 травня - Контрактова Площа з 10-00 до 15-00;

- 20 травня Парк Шевченка з 10-00 до 15-00;

- 21 травня - Студмістечко ВДНГ з 10-00 до 15-00;

- 22 травня - Студмістечко КПІ з 14-00 до 18-00;

- 23 травня - Маріїнський парк з 10-00 до 15-00.

При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Нині завдяки державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування всіх хворих антиретровірусною терапією. Якщо у 2009 році терапію за державний кошт отримувала 15 871 людина, то станом на 1 січня 2019 року - 102 432 людини.

Що робити, якщо вам діагностували ВІЛ

- Не панікувати, а звернутись до свого лікаря, стати на облік та розпочати лікування.

- Подзвонити усім своїм колишнім партнерам, з якими ви мали статеві та інші контакти, та порекомендувати пройти тест на ВІЛ. Або надати їх контакти лікарю – він збереже вашу анонімність та порекомендує вашим партнерам здати тест на ВІЛ.

- Протестуватися на вірусні гепатити В та С. В них схожі шляхи передачі, але якщо у вас ВІЛ ці захворювання є особливо небезпечними для вашого життя.

- Пам’ятати, що ВІЛ – не вирок. Мільйони людей по всьому світу живуть із ним повноцінним життям. У минулому місяці найстаріший чоловік із ВІЛ у світі відзначив своє 100-річчя.

- Якщо вам діагностували ВІЛ – вам просто треба змінити свій сценарій життя, приймати ліки і жити далі.

Довідка. Загалом у світі з ВІЛ живуть близько 37 млн людей, в Україні - близько 200 тисяч. Близько 60 тис. інфікованих українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

На фото - акція “Ліки від байдужості”, присвячена Всесвітньому дню пам'яті людей, які померли від СНІДу (Центр громадського здоров’я МОЗ).