Нова партія Гройсмана має всі шанси досягти успіху в столиці

Нова партія Гройсмана має всі шанси досягти успіху в столиці

Нова партія на чолі з Прем’єром обіцяє стати відкриттям майбутнього політичного сезону, впевнені провідні українські експерти.

Нещодавно Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував створення власної політичної сили, яка має всі шанси стати провідним і дійсно сильним об’єднанням у парламенті нового зразка. За словами голови Уряду, його мета – зібрати класичну центристську політичну партію, яка б об’єднала справжніх професіоналів, здатних пропонувати цікаві рішення і наполягати на їхній своєчасній реалізації.

Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною, – зазначає Володимир Гройсман.

І, здається, нічого не завадить Прем’єрові втілити цей намір у життя, адже за його плечима доволі солідний досвід успішної командної роботи.

За словами голови Уряду, його мета – презентувати Україні якісно нову та професійну політичну силу. І задля цього Гройсман формує «організовану структуру з визначеною ідеологію», яка не стане «партією під вибори», а буде повністю відповідати викликам сучасності та гідно конкурувати з найвідомішими політичними об’єднаннями країни.

Команді патріотів є чим зайнятися у парламенті

Що саме вдалося зробити нинішньому Прем’єру для того, щоб отримати такий вражаючий кредит довіри на державному рівні та у регіонах, і шанс укорінитися у новому парламенті? Безумовно, Уряд під керівництвом Гройсмана зумів в умовах війни утримати на плаву одну з найбільших країн Європи. Згідно з результатами опитування експертів, серед яких є як аналітики, що симпатизують Гройсману, так і ті, хто дещо скептично ставиться до його діяльності, роботу нинішнього голови Уряду було названо успішною.

– Уряд вперше за всю історію України зрушив з місця у питаннях реформ. І те, що під час війни українська економіка не змушена переходити на воєнні рейки, а працює в звичайному мирному режимі, те, що в таких екстраординарних умовах до нас заходять інвестори, це також позитив, – каже відомий політичний діяч Тарас Чорновіл.  

Тож, цілком логічно, що для того, щоб Володимир Гройсман мав можливість продовжувати важливі і високо оцінені населенням та експертами реформи, йому знадобиться значне депутатське крило в парламенті. По суті, голосування за нову Раду є обранням нового Прем’єра. Тому у Гройсмана є прекрасний шанс об’єднати навколо себе справжніх патріотів та людей, які готові за будь-яких умов працювати заради України й продовжувати початі реформи.

За словами Тараса Чорновола, нинішня команда Прем’єра демонструє явні «ознаки патріотизму»: «Дехто з Нобелівських лауреатів з економіки визначав, що крім економічних факторів для розвитку держави мають значення позаекономічні, суспільні, і серед них і такі, як загальний патріотизм, розуміння національної ідеї, загальної мети народу, якими мають перейматися урядовці. Цей факт ми теж вперше маємо, спостерігаючи за роботою команди Гройсмана, і тому цей розвиток є достатньо цілеспрямований».

Господарник нового покоління, що орієнтується на Європу

До речі, в одному з недавніх інтерв’ю Гройсман зазначив, що європейська і євроатлантична інтеграція для нього є важливим пріоритетом: «Я вважаю, що нам потрібно швидко вирішити глобально одну проблему – це зміна якості життя українських громадян. Де ми бачимо еталон цієї якості? В Європі. Це означає, що європейська і євроатлантична інтеграція для мене є важливим пріоритетом. Тому все, що не суперечить моїм поглядам, в тому числі моральним, припустимо, у мене немає проблеми спілкуватися з такими людьми. Але мені ніколи не буде по дорозі з популістами».

Таким чином, сформувавши політичну силу, яка має всі шанси пройти до парламенту, Гройсман продовжить рух у напрямку Європи. Адже він продемонстрував, що час «крєпких хозяйствєнніков» вже давно минув, і їхнє місце впевнено посідають молоді проєвропейські керівники. До того ж, політики нового покоління останнім часом отримують неабияку підтримку як серед населення, так і у експертному середовищі.

Згідно з даними, наданими політологом Валентином Войтковим, останні соціологічні опитування продемонстрували, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення. А відомий український експерт Володимир Фесенко наголошує на тому, що стартовий рейтинг нинішнього прем’єра дозволяє йому з легкістю боротися за проходження партії в парламент.

Вища політична ліга

Український політолог, директор Інституту національної стратегії України Олеся Яхно нагадує про те, що намір самостійно йти на парламентські вибори був озвучений Гройсманом ще коли ставилося питання щодо можливої участі політика у боротьбі за президентське крісло.

– Гройсман ще тоді сказав, що він не збирається йти на президентські вибори, а йде на парламентські самостійно. І якщо ці вибори відбудуться вчасно, як це передбачено Конституцією, то Гройсман напевно встигне вирушити з самостійним проектом, – зазначає Олеся Яхно.

Що це буде за проект, ми побачимо зовсім скоро. Але навіть незважаючи на те, що чинний голова Уряду відповідає за розвиток економіки країни в цілому, вже зараз можна відзначити впроваджені його командою заходи, пов'язані з загальною системою децентралізації і збільшення фінансових ресурсів, в тому числі і в Києві.

– У цьому контексті можна сказати, що Гройсман сприяв збільшенню можливостей для розвитку Києва, – зазначає економічний експерт Борис Кушнірук.

За словами аналітика, у Володимира Гройсмана великі шанси продовжити діяльність у великій політиці.

– Прем'єри у нас не зникають в нікуди, а він довше за всіх перебував на цій посаді. І ми бачимо, що економіка країни протягом всього періоду його прем'єрства зростає. Крім того, цей Уряд не був замараний корупційними скандалами, пов'язаними з міністрами чи Прем'єром. У нас такого не було за всі роки незалежності. Ми за будь-яких умов побачимо його у вищій політичній лізі, – додає економіст.