У Києві стало на один банк менше: НБУ відкликав ліцензію

У Києві стало на один банк менше: НБУ відкликав ліцензію

Національний банк України 14 травня 2019 року відкликав банківську ліцензію у київського банку АТ «Вернум Банк». Єдиний акціонер АТ «Вернум Банк» прийняв рішення припинити банківську діяльність без ліквідації юридичної особи.

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

– АТ «Вернум Банк» – сьомий банк, який припинив банківську діяльність за власною ініціативою без ліквідації юридичної особи, – йдеться у повідомленні.

За інформацією НБУ, раніше він вже відкликав ліцензії у АТ «БМ Банк», ПАТ «ДіВі Банк», ПАТ «КБ «Фінансовий партнер», ПАТ «Апекс-Банк», ПАТ «Промислово-фінансовий банк» та ПАТ «Кредит Оптима Банк».

Процедура припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи стала можливою завдяки Закону України «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків», що був прийнятий у березні 2017 року.

Банк, який хоче запровадити таку процедуру, має погодити з НБУ план припинення та повністю виконати зобов’язання, пов’язані зі здійсненням банківської діяльності.

Довідка. Банк був створений у 2009 році як ПАТ «Діапазон-Максимум Банк», у 2013-му – перейменований у ПАТ «ВЕРНУМ БАНК». Мав головний офіс у Дарницькому районі за адресою пр. Гагаріна ,17-в, а також 4 відділення на правому березі міста. У квітні банк повідомив про закриття рахунків своїх клієнтів.

Нагадаємо, Нацбанк зробив прогноз на 2 роки, якою буде інфляція в Україні.