Взаємодія громадськості і влади: стартувала Академія громадської участі

Взаємодія громадськості і влади: стартувала Академія громадської участі

Активісти і держслужбовці столиці краще комунікуватимуть під час прийняття важливих для міста рішень. Допоможе їм у цьому «Академія громадської участі», яку проводить київська влада спільно з Офісом Ради Європи в Україні.

Під час триденного курсу – з 15 по 17 травня – на учасників чекають лекції, майстер-класи та навчальні ігри – все, що сприятиме кращому порозумінню та виробленню нових завдань та ідей.

Дуже приємно бачити людей, з якими ми впродовж останніх місяців впроваджували в дію новий проект, який, до слова, ми розробили під час минулорічної Академії. Наш проект підтримав депутатський корпус і проголосував за створення першого в Україні Центру публічної комунікації. Сподіваюся, що Академія громадської участі стане нашою щорічною традицією, – зазначила заступник голови КМДА Марина Хонда.

Тренінговий курс створили у рамках проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», практики якого сформовані за принципом «навчання через дію» на основі міжнародного досвіду та стандартів Ради Європи.

У рамках проекту РЄ «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» ми допомагаємо Платформі зрозуміти помилки у діяльності та не допускати їх у майбутньому. Разом ми окреслюємо напрямки роботи організації, формуємо комунікаційну стратегію та обираємо ефективні інструменти, – розповів Володимир Кебало, керівник проекту Ради Європи.

Під час курсу учасники дізнаються про можливості залучення громадськості до процесу вироблення політик на місцевому рівні, про ефективні міжнародні практики, як використовувати публічні консультації та багато іншого.

Академія громадської участі у столиці проходить вже вдруге, минулого року її започаткували як пілотний проект.

Серед цьогорічних учасників Академії представники ГО «Kyiv Smart City», ГС «Київська громадська платформа», ГО «Об’єднання Толока», голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, керівник проекту Ради Європи Володимир Кебало та багато інших.

Фото: Борис Корпусенко.