У столиці розпочинається цикл лекцій про сучасних українських художників

У столиці розпочинається цикл лекцій про сучасних українських художників

З 15 травня в арт-центрі Closer стартує шостий сезон лекцій про мистецтво «ОБРАЗ». Вільний лекторій переходить до нового формату. Цього разу фокусується на сучасному українському контексті та запрошує українських художників і художниць, щоб вони розповіли про творчість своїх колег, практики яких вони вважають цікавими і важливими. Кожна лекція сезону буде присвячена одному з учасників місцевої художньої сцени, серед яких Відкрита група, Іван Світличний, Аліна Клейтман та інші.

Лекторій «ОБРАЗ» проходить у просторі арт-центру Closer з 2014 року. Самобутність лекторію обумовлена ​​особливостями його формату – в неформальній атмосфері сучасні українські художники та діячі культури розповідають про художників, творчі об'єднання або напрямки в мистецтві, які їм близькі. Лекції проходять по середах о 19:00 в арт-центрі Closer.

На першій лекції Микита Кадан розповість про практику Відкритої групи, яка цього року представляла Україну на Венеціанській бієнале.

«... Відкрита група від початку відмовилася від «завершених» творів-об'єктів заради створення умов для інтеракцій, результат яких не можна прогнозувати... Низка попередніх проектів Відкритої групи полягали в тому, щоб «пірнути в невідомість». Подорож художників на катамарані Дністром до Чорного моря, перерване на мілководді в районі Новодністровська, або блукання бельгійських галеристів по Закарпаттю в пошуках загубленого в горах будинку з експозицією, ключ від якого вони купили у Відкритої групи в Венеції в 2013 році – ситуації, які передбачають, що «розповідь почне писати сама себе» у процесі взаємодії безлічі факторів.
Відповідальність художників з Відкритої групи полягає в тому, щоб вибрати найбільш правильний, симптоматичний, точний напрям, який максимально ефективно спровокував б залучення нових дійових осіб і змусив б їх розкривати себе і здійснювати змістотворні зусилля. У фіналі художники повинні записати і розповісти ситуацію, причому цим авторам властива розповідь поетична, що никає протокольності».

Зі статті Микити Кадана «Відкрита ситуація» для каталогу українського павільйону на 58-й Венеціанській бієнале.

Коли: 15 травня о 19:00.
Де: Арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний, реєстрація.