На Михайлівській площі покажуть перформанс про доньку Анни Київської

На Михайлівській площі покажуть перформанс про доньку Анни Київської

17 травня, у рамках святкування Днів Європи в Києві, глядачам представлять видовищний історичний перформанс про життя онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого «Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння».

Над перформансом працювали справжні зірки українського культурного простору: Ірма Вітовська, Анастасія Блажчук, Андрій Єрмоленко, Олександр Ірванець, Федір Баландін, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березюк, Євген Нищук, Тарас Компаніченко, Іван Небесний, Алія Меженіна, Ольга Сємьошкіна, Дмитро Годуненко, Іван Рябчій, Олег Грищенко, Станіслав Кушпітовський, Костянтин Скритуцький, Дмитро Чистяк, Роман Швед.


Вистава присвячена неймовірній та маловідомій долі Едігни, доньки Анни Київської та короля Франції Генріха І, онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого, яка в молодому віці залишила рідну для неї Францію, відправившись у довгу подорож до Київської Русі. В результаті Едігна знайшла свою долю в селищі Пух (територія сучасної Німеччині), де вона зупинилась і провела решту свого життя, лікуючи людей і займаючись просвітницькою діяльністю. Так сталося, що в Німеччині про нашу Едігну знають набагато більше, ніж в Україні; перформанс покликаний змінити цю ситуацію. 

Над поетично-візуальною версією долі Едігни працювали поет та автор сюжету Олександр Ірванець і постановник вистави Федір Баландін. Головні ролі виконують прекрасні українські акторки Ірма Вітовська-Ванца та Анастасія Блажчук. 

Коли: 17 травняо 20:00.
Де: Михайлівська площа.
Вхід вільний.