Якою буде інфляція в Україні: Нацбанк зробив прогноз на 2 роки

Якою буде інфляція в Україні: Нацбанк зробив прогноз на 2 роки

Національний банк України прогнозує уповільнення темпів споживчої інфляції до кінця цього року, коли вона становитиме 6,3%, та її зменшення до 5% у наступному році.

Про це повідомляє офіційний портал НБУ з посиланням на щоквартальний Інфляційний звіт Нацбанку за квітень 2019 року.

– У 2019 році споживча інфляція продовжить уповільнюватися і становитиме 6,3%. На початку наступного року інфляція увійде в цільовий діапазон (+5-6%) і досягне цільового рівня у 5% наприкінці 2020 року, – йдеться у повідомленні.

За інформацією НБУ, факторами, які вплинуть на уповільнення темпів зростання цін, буде стримана фіскальна політика уряду та жорсткі монетарні умови.

Інфляція має знижуватися також через уповільнення зростання заробітних плат. Упродовж останніх років різниця в рівнях зарплат в Україні та сусідніх країнах зменшилася. Це має сприяти менш інтенсивній трудовій міграції за кордон і, відповідно, створювати менший тиск на внутрішній ринок праці.

Окрім цього, темпи зростання цін мають уповільнюватися завдяки здешевленню газу на світових ринках і збільшенню пропозиції продовольчих товарів як вітчизняного, так і іноземного походження.

Ще одним фактором зменшення інфляції має стати зміцнення гривні в першому та на початку другого кварталів цього року. Це сприятиме подальшому скороченню темпів зростання цін на непродовольчі товари.

Натомість приведення окремих тарифів до ринкових рівнів та підвищення акцизів на алкогольну та тютюнову продукцію гальмуватимуть уповільнення інфляції.

Нагадаємо, з 1 травня 2019 року НАК «Нафтогаз України» знизив ціни на газ для населення та для теплової генерації.