На Михайлівській площі покажуть перший кримськотатарський фільм

На Михайлівській площі покажуть перший кримськотатарський фільм

18 травня, у рамках Днів Європи, відбудеться спеціальний показ першого кримськотатарського художнього фільму в пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу «Хайтарма». Режисер і виконавець головної ролі – Ахтем Сеітаблаєв.

Фільм вперше представили в Україні 17 травня 2013 року в сімферопольському кінотеатрі імені Т. Г. Шевченка напередодні Дня жалоби за жертвами депортації кримськотатарського народу, а з 18 травня 2013 року фільм демонстрували в кінотеатрах Сімферополя, Керчі, Білогірська, Феодосії, Судака, Євпаторії, та Кіровського. 


Картина створена на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана. Після вигнання нацистських окупантів з Криму, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сеїтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин, на час перебування льотчиків в Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.

У ролях: Олексій Горбунов, Андрій Мостренко, Усніє Халілова, Андрій Самінін, Микола Боклан, Юрій Цурило, Валерій Шитовалов, Леся Самаєва, Олексій Тритенко, Дмитро Суржиков, Дінара Аваз та ін.

Стрічка знімалася за принципом народної толоки – більшість ролей зіграли непрофесійні актори. У масових сценах знялися понад тисячу осіб з усього Криму. Серед них – люди похилого віку, які пережили трагічні події 18 травня 1944 року. Зйомки тривали півроку у 2012 році в Алупці, Бахчисарайському районі і Судаку. Картину створено за кошти кримськотатарського бізнесмена Ленура Іслямова на його телеканалі ATR.

Фільм супроводжується субтитрами англійською мовою.

Коли: 18 травня о 21:00.
Де: Михайлівська площа.
Вхід вільний.