Корисна, але не унікальна: Супрун розповіла, чим можна замінити цибулю

Корисна, але не унікальна: Супрун розповіла, чим можна замінити цибулю

Мабуть, кожен у дитинстві чув від батьків «їж цибулю, вона дуже корисна», але не кожному вона до вподоби. Чи справді цибуля настільки корисна, розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Фейсбук.

– Багатьом цибуля не до смаку, викликає алергію, погіршує синдром подразненого кишківника та часом здається взагалі антисоціальним продуктом, – зазначає Супрун.

Чим її можна замінити:

– Ріпчаста цибуля містить мало вітамінів та мінералів. Значно кориснішим є зелена цибуля та порей.

– В пореї та зеленій цибулі багато вітамінів А, К, В6 та магнію. Співставний вміст вітамінів та мінералів також в кропиві. Її можна додавати до зеленого борщу чи рису.

– У цибулі є пребіотики – речовини, які полюбляє кишкова мікрофлора. Втім розчинну клітковину цибулі можна замінити в раціоні коренеплодами: селерою чи пастернаком, вівсяною та перловою кашею чи яблуками.

– Цибуля корисна для печінки. Вона знижує рівень цукру в крові, допомагає нормалізувати баланс ліпопротеїнів та зменшує запалення. Але лише в разі поєднання зі здоровим збалансованим раціоном.

– Співставними і не такими антисоціальними продуктами можуть бути кріп, кориця, імбир, кінза та насіння коріандру.

– Ще один варіант – посмажити редиску. Редиска, як і цибуля, також багата на сірковмісні сполуки, і може дати певної солодкої гіркоти та аромату.

– Якщо треба зробити паштет чи печеню ніжнішими, то потушкуйте замість цибулі багаті на клітковину та мінерали яблука груші, або уже згадані пастернак чи селеру.

–  Якщо ви все-таки купуватимете цибулю вживайте її лише як частину збалансованого харчування, а не для лікування хвороб. Наразі авторитетних доказів, що цибуля має виключні лікувальні властивості, не існує, – нагадує Уляна Супрун.