Стало відомо, у якому районі найчистіша вода у Києві

Стало відомо, у якому районі найчистіша вода у Києві

Використання рідкого хлору для знезараження води скоро буде припинено. Виноградар став першим житловим масивом, де тестують сучасні технології з очищення води. Про це інформує прес-служба Київводоканалу.

Процес знезараження води буде відбуватися за більш сучасними технологіями, – коментують у Київводоканалі.

Наразі у тестовому режимі на насосній станції «Виноградар-1» працює система, яка виробляє «гіпохлорид», так званий сольовий розчин, який знезаражує воду. Приблизно 10 тисяч м3 питної води на добу отримують мешканці житлового масиву Виноградар.

Раніше на артезіанських насосних станціях в якості знезараження використовували «балонний хлор», що є небезпечним для персоналу та оточуючих. Тому щорічно у Київводоканалі проводять модернізацію декількох насосних станцій.

Перед тим, як артезіанська вода потрапить у мережу, вона повинна пройти знезараження. Гіпохлорит, який буде вироблятися системою, автоматично дозуватиметься, – розповів головний інженер Департаменту експлуатації водопровідного господарства Володимир Костюк.

Місяць тому у повноцінному режимі така система запрацювала на водопровідній насосній станції «Північний водопарк». У подальших планах Київводоканалу – виконати модернізацію насосних станцій «Депутатська», «Мінська», «Сирецька» та «Виноградар-3».