Юні кияни пішли Козацькими шляхами

Юні кияни пішли Козацькими шляхами

Урочисте шикування учасників XXІХ традиційного Всеукраїнського збору-походу волонтерських загонів та молодіжних громадських організацій «Козацькими шляхами» під гаслом: «Час нових відкриттів» відбулось сьогодні у парку «Перемога». Збір-похід організовано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Національна Організація Скаутів України» та Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Діти «помандрують» у часі – буде досліджено цікаві факти з історії України, скаутам розкажуть про видатних особистостей. Представники поліції розкажуть дітям про безпечну поведінку, ГО «Товариство Червоного Хреста» - про надання першої допомоги, волонтери навчать приготуванню їжі, в’язанню вузлів, основам самозахисту.

Заступник голови КМДА Марина Хонда розповідає:

- Сьогодні відправляється у збір-похід тисяча дітей. Лише чверть – вперше. Інші – вже вдруге чи втретє.  Це не просто проживання в таборі. Вони будуть навчатися жити в умовах, наближених до природи, готувати. Але ще в чому сенс цього табору? Що там діти будуть додатково вивчати історію. Це діти 12-14 років і це - майбутнє України, - зазначила Хонда.

Мешкатимуть діти у наметах у с. Виграїв, Корсунь-Шевченківського р-ну, Черкаської обл. та готуватимуть їжу самостійно на багатті.

Начальник Служби у справах дітей та сім’ї м. Києва Анатолій Танцюра звернувся до присутніх:

- Шановні кияни, дуже радий вас вітати на 29-му зборі-поході. Збір-похід є ровесником Незалежності нашої країни. Майже 30 років тому юні патріоти-кияни започаткували цей збір-похід. Згодом він переріс у захід Всеукраїнського та міжнародного масштабу. Дуже символічно, що саме сьогодні, в День пам’яті та примирення, ми розпочинаємо збір-похід та вшановуємо пам’ять тих, хто виборював свободу України.

«Вечірка» поспілкувалася з 13-річною Вірою Сафроновою, яка їде вже вдруге у збір-похід. Найбільше дівчинку приваблюють у такому відпочинку цікаві майстер-класи та можливість завести нових друзів.

15-річний Кирило Кодлубовський їде у цей табір вже п’ятий раз.

- Щороку вони придумують нові цікаві фішки та теми. Я просто захоплююсь креативністю організаторів. Кожного разу я думаю, що більше не поїду, а потім читаю анонс і думаю – треба їхати.

Також під час старту хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув в роки Другої світової війни.