Як змінюють столичні парки: арки-фонтани, мости, альтанки

Як змінюють столичні парки: арки-фонтани, мости, альтанки

У Києві триває реконструкція та благоустрій декількох парків. Як повідомив «Київзеленбуд», створюється третя черга парку «Наталка», ремонтують парк «Партизанська слава», парк «Перемога», парк «Куренівський», «Веселка» та парк «Совки». І це не враховуючи скверів, що були вже відкриті цієї весни на вул. Ревуцького, 36/2; вул. Прирічній, 31; вул. Татарській, 36; на просп. Науки, 4-А; Харківському шосе, 9-13; вул. Оноре де Бальзака, 12, 14 та вул. Краківській, 12.

На переконання прес-служби «Київзеленбуду», головним пріоритетом для них є втілення європейських стандартів зі збереженням природного ландшафту та зелених насаджень. А головною вимогою – надати киянам можливість відпочити у своєму районі, без необхідності кудись їхати.

Кожен парк відрізнятиметься власним дизайном, архітектурними особливостями, враховуючи географічне розташування та наближеність до житлових масивів чи водоймищ, – стверджують у столичному зеленбуді.

Із найсучасніших та унікальних особливостей, що будуть тішити киян та гостей міста, стануть:

  • відновлене дитяче автомістечко, свого роду імітація повноцінного міста з дорожніми знаками, конструкціями мостів, тунелів, залізничного переїзду, зупинок у парку «Куренівський»;
  • збереження острівного ландшафту шляхом поєднання островів між собою пішохідними доріжками у парку «Наталка»;
  • влаштування стилізованої головної вхідної групи, що складатиметься з унікальних 5 арок-фонтанів, які символізуватимуть 5 років партизанського руху під час Другої світової війни у парку «Партизанська слава»;
  • «сухий» фонтан із різнокольоровою підсвіткою та музичним супроводом у парку «Сирецький».

Окрім того, у парках будуть влаштовані дитячі майданчики, спортивні воркаути, LED-освітлення, пішохідні та велодоріжки із сучасним покриттям. Тож у 2019 році планується продовження програми Київського міського голови щодо реконструкції і капітальних ремонтів топ-парків столиці.