Міст над Володимирським узвозом вiдкриє кращі панорами Києва

Міст над Володимирським узвозом вiдкриє кращі панорами Києва

Тривають будівельні роботи зі зведення пішохідно-велосипедного мосту, який з’єднає між собою київські парки «Хрещатий» та «Володимирська гірка». Проект мостового переходу виконало ТОВ «Проектні системи Лтд» згідно виграного тендеру на проектні роботи. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

– Ідея поєднання дніпровських схилів не нова і має коріння ще в минулому столітті, коли було облаштовано парк «Володимирська гірка». Тривалий час різні обставини не дозволяли вирішити це питання, і лише в наш час міська адміністрація взялася за створення безперервного пішохідного маршруту від Львівської площі до Печерської Лаври.

Зведення пішохідно-велосипедного мосту ефектно візуально розкриває панорами Подолу, долини Дніпра та лівого берега столиці, – розповів заступник голови КМДА.

За словами Спасибка, проекти пішохідного мосту між двома парками розроблялися ще у 2000-х роках та навіть виносилися на розгляд архітектурно-містобудівної ради. У 2017 році було видано розпорядження на проектування пішохідно-велосипедного мосту та проведено тендер на проектні роботи.

– Що стосується розповсюдженої сьогодні у мережі Інтернет інформації про нібито незаконне використання концепції, конструктивних рішень та проекту швейцарської архітектурної компанії для будівництва моста між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка», то я маю наголосити, що міська адміністрація, як замовник будівництва, користується результатом робіт згідно проведеного тендеру. Питання, чи дійсно схожа ідея, мають вирішувати архітектори, – сказав заступник голови КМДА.

У 2013 році відбувся міжнародний архітектурний закритий бліц-конкурс на кращий проект інженерно-архітектурного рішення майбутнього моста. Після тривалого обговорення конкурсних проектів, члени журі так і не змогли віддати перевагу одному проекту і визначити перше місце. Тому два других місця отримали два проекти: швейцарських та іспанських архітекторів.

У 2017 році міська адміністрація звернулася до швейцарської архітектурної майстерні з пропозицією щодо проектування пішохідно-велосипедного мостового переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» в обсязі: розробка концепції, здійснення авторського нагляду під час виконання робіт із проектування. Були надіслані листи, проведені скайп-конференції та доведені українські розцінки на проектні роботи, які, згідно чинного українського законодавства, використовуються при розрахунку кошторису та проведенні комплексної державної експертизи.

– Від швейцарської компанії надійшла пропозиція на купівлю права використання концепції та надання консультаційних послуг при виконанні робіт із розробки проектної документації в розмірі 200 тисяч доларів, що на той момент складало 5 224 000 грн. Враховуючи те, що орієнтовна вартість робіт із проектування згідно українських цінників не влаштувала архітектурну компанію, було продовжено роботу та видано розпорядження на проектування. Згідно з проведеним тендером маємо розробника проекту, який виграв тендер із сумою 3,8 млн грн та виконані роботи з проектування. Що ж стосується коригування проекту, викликаного необхідністю проектування укріплення та підпірних стін, витрат на авторський нагляд, то наразі додаткова сума проходить державну експертизу. Отже, цим проектом запропоновано вигляд мосту та трасування, – зауважив Олександр Спасибко.

Зараз ми знаходимось на фінальній стадії робіт. Новий міст, що з’єднає парк «Володимирська гірка» з Аркою дружби народів, плануємо відкрити до Дня Києва. Проект амбітний, є знаковим для міста та туристичної інфраструктури і стане справжньою візитівкою нашої столиці, – додав Олександр Спасибко.

Нагадаємо: міст з’єднає два туристичних маршрути – парк «Володимирська гірка» і парк «Хрещатий» – та слугуватиме виключно для пішоходів і велосипедистів.

Він буде близько 210 метрів завдовжки, ширина буде змінною – від 6 метрів у регулярних зонах до 14 метрів у зонах оглядових майданчиків. Мостовий перехід зроблять із бетону, заліза та скла. Архітектурно-планувальною частиною проекту будівництва мосту передбачені пішохідні та велосипедні доріжки, оглядові майданчики, сучасне освітлення, відеоспостереження.

На мосту будуть влаштовані оглядові майданчики, звідки відкриватимуться вид на Дніпро, панорами лівобережжя та історичного Подолу. Цей міст зробить Київ ще більш привабливим для туристів. Місто планує втілити проект великого туристичного маршруту, який розпочинатиметься від Пейзажної алеї і завершуватиметься біля Києво-Печерської Лаври.