Навігатор на 8-ме травня: куди піти у Києві

Навігатор на 8-ме травня: куди піти у Києві

8 травня – День пам’яті та примирення, день завершення Другої світової війни у Європі. Сьогодні на киян чекає низка тематичних подій, а також одноактні балети Раду Поклітару, філософсько-музична притча Влада Троїцького, перегляд фільму «Життя прекрасне», кіноподорож у світ Гогена, відкриття виставки про стереотипи, українська прем’єра «Романсу» Сергія Борткевича, практичні поради щодо літнього гардеробу та багато іншого. 

Мистецька акція «Живуть у пам'яті народу»

До Дня пам’яті та примирення всіх охочих запрошують долучитися до мистецької акції «Живуть у пам’яті народу…». У цей день ми згадаємо тяжкі часи, які пережив наш український народ у Другій світовій війні, та мужніх воїнів-захисників, що до останньої краплини крові захищали рідний край від ворога. Із патріотичними поезіями виступлять учні 5-А класу гімназії «Академія», співробітники Київської обласної бібліотеки для юнацтва та науковці Національного музею літератури України. 
Також усі бажаючі матимуть змогу власноруч виготовити квітку пам’яті.

Коли: о 12:00.
Де: Національний музей літератури, вул. Б. Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

Відкриття виставки про українців, які перемогли ГУЛАГ

ГУЛАГ нещадно експлуатував своїх в’язнів, аби витиснути з них максимум і перетворити на слухняних «будівників комунізму». Але українці, кинуті в табори, зберігали гідність, гуртувалися в мережі спротиву та, врешті-решт, спричинилися до повстань, які цю систему розвалили. Про них розповідає виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли радянські концтабори». 

Коли: о 14:00.
Де: Хрещатик, 22, біля будівлі Головпоштамту.

ВАЖЛИВА ТЕМА

Перепоховання = перетворення

Виставка демонструє, як механізм перепоховання та практики комеморації стають відправною точкою формування пам’яті про героя, міфологізації його постаті та входження до національного пантеону. В основі проекту 3 теми-події: перепоховання Тараса Шевченка у 1861 році (Петербург-Київ-Канів), перепоховання Героїв Крут у 1918 році (Крути-Київ), перепоховання Василя Стуса у 1989 році (Кучино-Київ). У всіх трьох випадках герої померли на чужині або ж загинули в бою, далеко від рідної домівки. Тож їхнє перепоховання є своєрідним актом символічного повернення додому. Повернення, яке нерідко відбувалось у складних суспільно-політичних ситуаціях, на важливих етапах українського державотворення.

Коли: о 18:00.
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Шевченка, 12.
Вхід на відкриття вільний.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ: балети, притча та італійська комедія

Болеро_Дощ_Раду Поклітару

Вечір одноактних балетів. «Болеро» Моріса Равеля – легендарна балетна партитура ХХ ст., що у виконанні артистів академічного театру «Київ Модерн-балет» отримала цілком непередбачуване, сміливе трактування, просякнуте суперечливим духом нашого часу. «Дощ» – це філософська розповідь у формі хореографічної сюїти про долі людей, мимоволі об’єднаних одним часом і простором. Етнічна музика, та контрастна їй музика Й. С. Баха – немов голоси людей, котрі розмовляють різними мовами… 

Коли: о 19:00.
Де: КМАТОБ для дітей та юнацтва, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитків: 90 – 500 грн.

Сон Аліси

Філософсько-музична притча за однойменною п'єсою KLIMа. Режисер – Влад Троїцький. Гірка іронія над самим собою і здивування перед світом, який прекрасний та освячений любов'ю в кожному своєму русі.

Коли: о 19:00.
Де: ЦСМ «ДАХ», вул. Вел. Васильківська, 136.
Вартість квитків: 300 грн.

Дім божевільних

До свого племінника Чічілло, невдахи-студента медуніверситету, який заради гри в карти покинув навчання, приїздить мільйонер Феліче Шашамока з Роккасєка. Племіш, для того щоб розрахуватися з боргами, вдається до брехні: своєму заможному дядечку він видає бажане за дійсне. І ось настає час, коли небіж має продемонструвати свої успіхи та відзвітувати за надані дядьком дотації.

Коли: о 19:00.
Де: Театр «Актор», вулиця Велика Житомирська, 40.
Вартість квитків: 100 – 250 грн.

ВЕЧІР У КІНО: мандрівка з Гогеном та кращий фільм Беніньї

Гоген на Таїті

У 1891 році Поль Гоген залишає Марсель та вирушає на Таїті. Ця мандрівка стає для нього новим поштовхом у пошуку автентичності та свіжого погляду на звичайні речі, які він знайде серед мальовничих пейзажів далекого острова. Гоген вирушає за океан та потрапляє до нової цивілізації, повного антипода французької культури, яка з часом остаточно сформувала його стиль та перетворила на одного з найвидатніших художників сучасності. Це кіноподорож до французької Полінезії, де ми на власні очі побачимо те, що надихнуло Гогена на створення його найвідоміших картин: мальовничу природу, якою надихався художник та місцевих жителів, яких він обожнював.

Коли: о 19:00.
Де: Культурний центр «Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.
Вартість квитків: 150 грн.

Кінопокази в Театрі Між Трьох Колон 

У період Другої Світової війни в концтабір в Італії були відправлені багато євреїв. Потрапив туди батько з маленьким сином. Його дружина, за національністю італійка, поїхала добровільно слідом за чоловіком і сином. У таборі батько, бажаючи врятувати життя хлопчика, сказав йому, що всі ці події є великою грою. А в якості призу переможець отримає справжній танк. Щоб виграти і забрати приз, потрібно не попадатися наглядачам на очі. Чоловік доклав усіх зусиль, щоб син повністю повірив у цю незвичайну гру і залишився живим. Хлопчик постійно ховався в бараку. 
У 1998 році картина одержала Гран-прі Каннського кінофестивалю, дві статуетки Оскара отримав Роберто Беніньї як найкращий актор і як режисер найкращого іноземного фільму.

Коли: о 19:00.
Де: Театр МежIIIКолонн, Львівська площа, 14.
Вхід вільний.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ: дослідження стереотипів та мистецтво у публічних просторах

Проект. Стереотип

Виставка про явище стереотипізації, яке сьогодні нерідко розглядається як абсолютно негативне, або взагалі не розглядається (у випадках, якщо стереотипні уявлення вважаються істинними). Цей проект є спробою проаналізувати причини виникнення стереотипу, принципи його дії та зрозуміти, чим дійсно може бути стереотип. 

Коли: о 17:00.
Де: ЯГалерея, вул. Хорива, 49-в.
Вхід вільний.

Арт-Среда: Дана Косміна

Художниця, архітекторка та активістка Дана Косміна прочитає лекцію під назвою «What makes the city comfortable? I’m speaking from Troieshchyna». Дана розповість про практики міського непомітного втручання та розкаже про те, як робити місця тимчасово помітними за допомогою мистецьких практик у публічних просторах.

Коли: о 19:00.
Де: IZONE: Набережно-Лугова, 8, 4-й поверх.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

С. Борткевич – Романс для віолончелі з оркестром

Вперше після півстолітнього забуття, прозвучить українська прем’єра «Романсу» для віолончелі з оркестром харківського композитора-емігранта Сергія Борткевича. Твір виконуватиме відомий віолончеліст та композитор Золтан Алмаші в супроводі Національного ансамблю солістів «Київська камерата» (диригент – Валерій Матюхін).

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70-300 грн.

ВЕЧІР КОРИСНИЙ.

Як зібрати ідеальний літній гардероб

На майстер-класі стилістка Альона Калетаєва розкаже: як створити простий, але універсальний літній гардероб, який прослужить не один сезон; як максимально використовувати потенціал речей, які вже є у вашій шафі; якими речами доповнити свій гардероб, щоб скласти функціональні комбінації на будь-який випадок.

Коли: о 19:00.
Де: Благодійний магазин Ласка, вул. Малопідвальна, 15.
Участь безкоштовна, реєстрація.