Запеклий «Восход»: у Києві йде війна за спортклуб

Запеклий «Восход»: у Києві йде війна за спортклуб

Столична влада змушена грати роль арбітра між двома ворогуючими сторонами — представниками приватної структури та громадського об`єднання, які воюють за спортивний клуб «Восход».

Як зберегти інтереси громади і забезпечити функціонування спортзалів на вулиці Бориспільській, 8?

«Спортивне» питання розглядали на засіданні робочої групи, яка розбирається з протистояннями між ТОВ «Київенергоком» та об`єднанням СК «Восход».

Обидві сторони у судовому порядку вже оскаржують право власності на приміщення у Дарницькому районі.

— Після того, як буде врегульована правова складова і з’явиться власник, потрібно узгодити функціонал приміщення із райдержадміністрацією, виходячи із потреб та інтересів громади. Головне наше завдання — зберегти можливість для занять дитячо-юнацьких спортивних шкіл. І ми це зробимо, — пообіцяв заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Поки конфліктуючі сторони «гризуться», міська влада вирішила забезпечувати роботу спортклубу і піклуватись про фізичний розвиток дарничан.

Безпеку спорткомплексу мають забезпечити завдяки «Муніципальній охороні».

Наприкінці травня-2019 у відновленій залі «Восходу» пройде чемпіонат з бойового мистецтва (панкратіону), присвячений дню Героя України.

 

Столичні чиновники сподіваються, що силове протистояння між обома сторонами більше не повторюватиметься.

— Такі дії, як захоплення приміщення, псування майна не повинні мати місце. Відповідно, ні поліція, ні місто, ні районна адміністрація у цьому випадку не будуть стояти осторонь, — сказав голова Дарницької РДА Сергій Левада.

На даний момент тренери разом із дарничанами вже завершують ремонт дерев'яного покриття спортзалу, яке постраждало від квітневих «боїв» за участю новоспечених «тітушок».

Слідчі органи вже відкрили кримінальне провадження за 206-ю статтею Кримінального кодексу (протиправне заволодіння майном).

За даними правоохоронців, 23 квітня вночі (близько 3.30 год.) невідомі особи самовільно захопили приміщення на Бориспільській, 8.

Через рейдерське захоплення «Восходу» поліція була змушена затримати понад 60 «тітушек», які самовільно заварили двері, поставили грати на вікна і забарикадувалися.

У відповідь захисники спортклубу застосували газ, підпалили шини й організували акції протесту за участю батьків і тренерів.

Майже два роки тому (у вересні-2017) невідомі особи також намагалася захопити «Восход». Після бійки шестеро постраждалих потрапили до лікарні з вогнепальними і ножовими пораненнями.