У столичному «Охматдиті» здавали кров для травмованої на дорогах малечі

У столичному «Охматдиті» здавали кров для травмованої на дорогах малечі

Загальнодержавна акція «Здай кров – врятуй життя» у рамках Тижня безпеки дорожнього руху пройшла у НДСЛ «Охматдит». Близько 20 поліцейських здали кров, яку буде використано для лікування постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах дітей.

– Понад 180 тисяч людей загинуло на українських дорогах унаслідок ДТП за часи незалежності. Перша причина смертності людей 14-25 років – ДТП. Діти не відчувають небезпеку – можуть переходити дорогу у навушниках. Ми розповідаємо батькам та дітям про небезпеку. Часто вже діти самі нагадують батькам про необхідність пасків безпеки та дитячих крісел, – розповідає Олександр Ратушняк, віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

Дмитро Перетятко, завідувач Центру служби крові «Охматдит», розповідає, що багато маленьких пацієнтів закладу потребують переливання крові – від онкогематологічних хворих до дітей, яким необхідне хірургічне втручання.

– Ми працюємо так, щоб завжди у нас був запас крові всіх груп. Ми контролюємо цей процес. Якщо бачимо, що крові якоїсь групи не вистачає, телефонуємо нашим донорам. Але ми завжди маємо потребу в донорах. Адже якщо на деякий час забудемо про наповнення банку крові, то вже наступного дня крові може не бути, – пояснює Дмитро Перетятко.

«Вечірка» поспілкувалася з Тетяною Бичковою, котра здавала кров уперше. Дівчина зазначає: не боляче і не страшно.

Олена Балбек – волонтер, яка започаткувала проект #среды_в_охматдете. У цей день волонтери чергують у лікарні та супроводжують донорів, яких пригощають чаєм, печивом і дарують їм унікальні сувеніри з компонентами крові.

– Значок – символ успішної донації. Його не можна купити чи отримати в інший спосіб. Значки були створені, щоб люди поверталися ще і ще. Із них потрібно зібрати колекцію. Спочатку їх було десять – дев’ять компонентів крові та одна краплинка крові. Пізніше, коли деякі донори вже здали кров десять разів і зібрали повну колекцію, ми її розширили «поганими значками», які символізують віруси та бактерії. Але вони теж симпатичні…, – посміхається Олена.

У повсякденному житті Олена – проект-менеджер. А до волонтерства її привів випадок зі знайомою маленькою дівчинкою, хворою на лейкемію, якій терміново знадобилася кров.