Парк «Почайна»: у мерії підписали угоду на проектування

Парк «Почайна»: у мерії підписали угоду на проектування

Сьогодні у столичній держадміністрації відбулося підписання договору на розробку проекту парку «Почайна». За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, хоча від проведення конкурсу й визначення переможців пройшло два роки, процес впевнено рухається до свого логічного завершення. Адже це дуже складний об’єкт проектування: не просто територія, а річка, існування якої довгі роки було під питанням. Але завдяки киянам – Громадському руху «Почайна» Анабелли Моріної, депутату Київради Костянтину Богатову, громаді Оболонського району – річку вдалося зберегти, надихнути архітекторів на створення проекту, переконати владу в необхідності створення парку.

Договір сьогодні підписано між КП «Київміськрозвиток» та ТОВ «Вишукане садівництво». Договір на розробку проекту парку уклали за процедурою передачі авторських прав від переможців конкурсу – фізичних осіб, які не могли підтвердити можливість проведення всіх необхідних робіт власними силами. Тому було вирішено передати компанії, яка зможе своїми ресурсами виконати такий великий і складний проект.   

– Ми, як автори (фізичні особи), що перемогли у конкурсі проектів на ревіталізацію річки Почайна, продовжуємо роботу над проектом, просто визначено генпроектувальника, а один із нас – Віталій Ткач – буде головним архітектором проекту, – пояснює архітектор Валентин Уваров. – Всі розрахунки – за нами. Першим кроком буде геодезична зйомка на всій території майбутнього парку. За два роки, правду кажучи, територія збільшилася: до 10 гектарів додалися ще 5. І це – озеро Вовкувате.

Далі ми будемо адаптувати ідею, з якою перемогли на архітектурному конкурсі: створення загальнодоступного парку з поєднанням всіх територій з річкою і насиченого історичною тематикою.

– Зараз ми дуже оптимістично налаштовані, – пояснює Валентин Уваров. – Нам на роботу фактично відведено рік: на першому етапі – проектування (за швидкого отримання вихідних даних його завершимо у вересні), на другому етапі – проходження державної експертизи.

Намагатимемося все зробити до кінця 2019 року. Але проект не простий, адже будемо робити парк з нуля й на складних територіях, де є гідротехнічні споруди.

– Поки що ми робимо наземну частину, далі піде робота з водними об’єктами, – розповідає Валентин Уваров. – Це розширення русла Почайни, робота над «оформленням» озера, де є план створити набережну зону і зону відпочинку на воді, зону релігійних заходів, адже передбачається встановлення хреста у водах. Все це окремі проекти, але поєднані однією концепцією, що перемогла на конкурсі. Раніше ми передбачали, що можна буде поєднати затоку Дніпра Вовкувату з парком «Почайна» за допомогою пішохідного тунелю під Набережно-Рибальською дорогою, але консультації дали невтішний результат: складно домогтися узгоджень і наразі дуже дорого.

Читайте також «Коли зможемо прогулятися у парку «Почайна й Кадетському гаї».

Фото Бориса Корпусенка, «Вечірній Київ».