Не довіряти шахраям: право на атракціони отримують лише на аукціоні

Не довіряти шахраям: право на атракціони отримують лише на аукціоні

З потеплінням у столиці стартував розважальний сезон. Цим користуються сумнівні фірмочки, які намагаються «нагріти руки» на атракціонах.

Комунальне підприємство «Міський магазин» нагадує столичним підприємцям: отримувати «атракціонні» права можливо лише на аукціонах.

Не варто довіряти сумнівним фірмам, які вдаються до хитрощів на аукціонах – спочатку намагаються штучно завищити цінові показники лотів, а потім телефонують підприємцям з пропозицією: мовляв, здавайте нам в оренду свою атракціонну техніку.

– Відповідь підприємців на цю пропозицію має бути лише одна – «Ні!». Навіть якщо така компанія виграє аукціон, то все одно вона не зможе укласти договір з КП «Міський магазин», допоки не надасть увесь пакет документів на атракціонну техніку, що передбачено умовами розміщення атракціонів, – пояснив директор комунального підприємства Андрій Андрущенко.

Право на розміщення атракціонів реалізується через електронний аукціон — на майданчику торгової системи ProZorro.

Завдяки аукціонам, підвищилися вимоги до атракціонної техніки: термін експлуатації не більше п’яти років, а в реконструйованих парках і скверах не більше року.

За словами директора КП, кияни отримають безпечні вуличні розваги, а місто – наповнення бюджету від проведених аукціонів.

Раніше столичний бюджет не доотримував багатомільйонні суми, оскільки левова частка доходів осідала в кишенях нечистих на руку ділків.

Через таке «хазяйнування» місто зазнавало значних збитків і виділяло бюджетні кошти для дотримання належного санітарного стану зелених зон і парків.

Ще наприкінці грудня-2018 у КМДА ухвалили розпорядження №2358 «Про адресний перелік місць розміщення атракціонів у місті Києві».

Таке рішення сприятиме збереженню зеленого господарства і створенню безпечних умов для відпочинку киян і гостей столиці.

Проте нові (чіткі і прозорі) правила не влаштовують деяких підприємців: вони не хочуть, щоб на «їхні» місця прийшли переможці аукціонів.

Раніше все було набагато простіше: суб’єкти господарювання отримували контрольну картку на порушення благоустрою і підписували договір на прибирання території.

А сьогодні? Щоб розмістити об’єкт вуличних розваг, потрібно не лише вибороти це право на аукціоні, а й надати пакет документів на всю експлуатаційну техніку.

У договорі потрібно чітко вказати: які види атракціонів і в якій кількості мають розмістити у конкретно вказаному місці.

Нові «атракціонні» правила — це «шлагбаум» для нелегальних об’єктів розваг.

Відтепер кияни будуть точно знати про місця «прописки» тих чи інших атракціонів. А всі фірмочки-«пустушки», нарешті, зрозуміють: за їхніми лукавими правилами вже грати не будуть.