У столиці презентують бентежні історії про війну з сімейних архівів

У столиці презентують бентежні історії про війну з сімейних архівів

«Родинна пам’ять про війну» – музейний проект, за яким до музею надійшли сотні бентежних родинних історій з сімейних архівів із різних куточків України. Нова виставка –  десять оповідей, десять есеїв, що як різнобарвна мозаїка складаються в широке життєве полотно та відтворюють складну і суперечливу історію України в Другій світовій війні.

«Трагедія рятівниці» – оповідь не лише про порятунок чужих дітей у надскладних умова окупації, а й особиста трагедія Олександри Шулежко як жінки, чоловік якої був репресований; матері, що втратила сина.
«Президент УГВР» – історія діяча українського визвольного руху Кирила Осьмака, який 16 повоєнних років свій день народження (9 травня) зустрічав за кам’яними мурами Владимирського централу. 
«Віщий сон» – розповідь про мисткиню Анастасію Дігтяр (Рак), яка під час примусової праці в Німеччині знаходила розраду в малюванні, чим визначила свою майбутню професію. 
«Таємниця старої хати» – історія біженців із Донецька, які у 2017 р. у старій батьківській хаті на Львівщині знайшли унікальні реліквії та вперше дізналися про приналежність своєї родини до переслідуваних душпастирів Української греко-католицької церкви.
Один із есеїв виставки має символічну назву – «Реабілітований життям». Ця назва збігається із завданням Музею: продовжувати «реабілітовувати» та доносити приховані складні життєві історії, які через родинну пам'ять мають стати частиною пам’яті національної.

Презентація проекту відбудеться 7 травня о 14:00.
У зустрічі візьмуть участь представники родин, чиї історії лягли в основу проекту. Це можливість почути музейні есеї з перших вуст.
Де: Національний музей історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська 27.
Вхід вільний.