Чи стане «Копання картоплі» кращою монетою України

Чи стане «Копання картоплі» кращою монетою України

Національний банк підбив підсумки першого етапу щорічного конкурсу «Краща монета року України» за 2018 рік. До фіналу конкурсу увійшли шість монет – по три у двох номінаціях: «Краща монета року» та «Краще розкриття теми». У першій номінації за перемогу змагатимуться наступні монети: «100-річчя випуску перших поштових марок України», «Копання картоплі» та набір «До 100-річчя Національної академії наук України».

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

За інформацією Нацбанку, у другій номінації – «Краще розкриття теми», дофіналу увійшли такі монети як: «Любомир Гузар», «До новорічних свят» та набір «До 100-річчя Національної академії наук України».

Перший етап конкурсу тривав з 1 лютого до 1 квітня 2019 року. У конкурсі проголосувало більше 4 тис. осіб.

Анкети для голосування збиралися у спеціально облаштованих скриньках, які були встановлені у будівлях Нацбанку в регіонах України (15% від загальної кількості анкет), у приміщеннях банків-дистриб’юторів НБУ (60%), надходили електронною поштою (14%) та збиралися Асоціацією нумізматів України (11%).

Незабаром відбудеться другий етап конкурсу, під час якого члени спеціально створеної комісії таємним голосуванням визначать Кращу монету 2018 року.

Крім монет-фіналістів, українці також активно голосували за такі монети, які не потрапили до другого етапу конкурсу: «Вепр» (срібло), «Дельфін» (срібло), «Марена дніпровська» (нейзильбер), «100 років утворення Товариства Червоного Хреста України» (нейзильбер), «Серце віддаю дітям» (нейзильбер), «Меджибізька фортеця» (срібло), «Захисникам донецького аеропорту» (сплав на основі цинку), «День українського добровольця» (сплав на основі цинку), «100-річчя створення Українського військово-морського флоту» (сплав на основі цинку).

Довідка.

– Монета «100-річчя випуску перших поштових марок України» має номінал 5 гривень, матеріал – нейзильбер (набрала 9,96% від загальної кількості голосів).

– Монета «Копання картоплі» має номінал 10 гривень, матеріал – срібло (набрала 9,28% голосів).

– Набір «До 100-річчя Національної академії наук України»складається з 4 монет: «Ера миру», «Ера змін», «Ера технологій», «Людина, час, простір». Номінал кожної монети – 5 гривень, матеріал – срібло. (У першій номінації набрав 9,34% від загальної кількості голосів, а у другій – 10,78%).

– Монета «Любомир Гузар» має номінал 5 гривень, матеріал – срібло (набрала 7,72%).

– Монета «До новорічних свят» має номінал 5 гривень, матеріал – нейзильбер (набрала 7,49%).

Нагадаємо, з 1 лютого до 1 квітня 2019 року, на першому етапі конкурсу «Краща монета України-2018», всі охочі могли проголосувати за пам’ятні монети, які офіційно були введені в обіг Нацбанком у період з 1 січня до 31 грудня 2018 року.