У Києві покажуть повернену зі Швейцарії реліквію родини Скоропадських

У Києві покажуть повернену зі Швейцарії реліквію родини Скоропадських

У Національному музеї історії України урочисто презентують виставку «Повернення», присвячену іконі «Богородиця Володимирська», реліквії родини Скоропадських ХVІІ ст. 

Ікона належить до строганівської школи іконопису (дошка, левкас, темпера), оздоблена срібними з позолотою шатами невідомого майстра (Волинь, XVII ст.). Ця реліквія з колекції гетьмана України Павла Скоропадського в 1918 році була вивезена його родиною з собою до екзилу. Весь цей час ікона зберігалася в родині Павла та Олександри Скоропадських, спочатку в Німеччині, а згодом у їхньої молодшої доньки Олени Отт-Скоропадської у Швейцарії, м. Цоллікон. Лише на початку 2019 року, зусиллями українського колекціонера Ярослава Голдуна, ікона повернулася в Україну.

Достеменно невідомо, яким чином ікона «Богородиця Володимирська» потрапила до родини Скоропадських. Ймовірно, вона була давньою родинною реліквією Скоропадських ще від гетьмана Івана Скоропадського (1646 – 1722 рр.), або ж могла потрапити до гетьмана Павла Скоропадського під час національно-визвольних змагань в Україні у 1917 –1921 роках.

Павло Скоропадський – останній гетьман України, нащадок славетного гетьмана Запорозької Січі Івана Скоропадського. Очолював Українську Державу з 29 квітня 1918 р. по 14 грудня 1918 р. Під його проводом було досягнуто значних успіхів у зовнішній політиці, розбудові економіки, налагоджено дипломатичні зв’язки з Австро-Угорщиною, Туреччиною, Грецією, Швецією, Італією, Ватиканом та іншими країнами (приблизно з 30 державами). Відбулося значне національно-культурне відродження: відкривалися нові українські навчальні заклади, українська мова стала обов’язковим навчальним предметом у школі. За Скоропадського було засновано 150 гімназій, Національний архів та Національну бібліотеку, Український театр драми й опери, університети в Києві та Кам’янці-Подільському. Саме з його ініціативи була створена Академія наук України, що працює й донині.

Коли: відкриття виставки 7 травня о 12:00.
Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2.
Вхід до музею на відкриття виставки вільний.