НСК «Олімпійський», лікарню «Феофанія» та десятки будинків можуть «відрізати» від електрики

НСК «Олімпійський», лікарню «Феофанія» та десятки будинків можуть «відрізати» від електрики

Постачальник електроенергії «Київські енергетичні послуги» закликає юридичних клієнтів-боржників терміново погасити заборгованість за спожиту електроенергію. Зокрема, йдеться про тих, хто обслуговує багатоквартирні житлові будинки, дачні товариства та спортивні споруди. Вже зроблено перші кроки у процедурі обмеження електропостачання боржників.

Як повідомляє прес-служба підприємства, «Київські енергетичні послуги» надали оператору системи розподілу перелік об‘єктів міста, що порушили умови укладених договорів та мають значні борги за спожиту електричну енергію.

Серед таких об‘єктів є спортивні споруди (НСК «Олімпійський»), дачні товариства (наприклад, кооперативне дачне товариство «Чорнобилець»), медичні заклади (наприклад, лікувально-профілактичний комплекс «Феофанія») та ряд підприємств житлово-комунального господарства (наприклад, «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва»).

Окреме занепокоєння викликають житлові обслуговуючі компанії, адже саме вони повинні сплачувати за електроенергію, що використовується для освітлення сходів, сходових майданчиків та роботи ліфтів. Декілька підприємств вже мають борги, які становлять сотні тисяч гривень. Серед боржників: ТОВ «Житлокомфорт» (обслуговує одразу декілька будинків на вулицях Воздвиженській, Кожум‘яцькій, будинки на вулицях Івана Гонти, Градинській, Харківському шосе, Артема), ТОВ «Місто для людей Київ» (декілька об‘єктів по вул. Сергія Данченка, будинки на вул. Обухівській та проспекті Перемоги), ТОВ «Місто для людей «Повітрофлотський» (будинки на Стратегічному шосе та вулиці Шолуденка), ТОВ «Місто для людей «Французький квартал-2» (будинки по вулиці Предславинській).

Відомо, що жителі будинків сумлінно сплачують за спожиті комунальні послуги, а обслуговуючі компанії навпаки накопичують борги.

Враховуючи соціальну значимість деяких об‘єктів, «Київські енергетичні послуги» закликають керівників підприємств виконати фінансові зобов‘язання перед постачальником. У випадку несплати боргу, згідно п. 13.4. Договору, постачальник залишає за собою право достроково розірвати договір про постачання електричної енергії. Згідно чинного законодавства, у такому разі боржники переходять до так званого «постачальника останньої надії», що може призвести до зростання вартості житлово-комунального обслуговування для населення. При цьому, постачання електричної енергії до місць загального користування може бути обмежене, що спричинить додаткові незручності для жителів будинків.