До Дня меланоми в столиці безкоштовно обстежать родимки: перелік закладів

До Дня меланоми в столиці безкоштовно обстежать родимки: перелік закладів

10 травня 2019 року в Україні, за традицією, відбудеться День діагностики меланоми. Це всеукраїнський соціальний проект, що проводиться щорічно, починаючи з 2009 року в рамках пан'європейської програми «Євромеланома». Програма спрямована на підвищення рівня обізнаності населення щодо меланоми – однієї з найнебезпечніших злоякісних пухлин. Основні напрямки, за якими працює програма, – це інформування суспільства про небезпеку родимки, що перероджується, і спонукання медичних працівників до щорічних безкоштовних оглядів населення на предмет виявлення ранніх ознак захворювання.

За 10 років проведення проекту в Україні (2009 – 2018) було оглянуто 379 360 громадян, серед яких було виявлено 1 168 випадків меланоми і 3541 випадків раку шкіри.

10 травня по всій країні державні і деякі приватні медичні установи відкриють свої двері перед усіма охочими перевірити свої родимки безкоштовно. Адреси медичних установ, які братимуть громадян в цей день безкоштовно доступні на сайті.

Перелік закладів у Києві. 

Рання діагностика меланоми допомагає врятувати життя! Якщо ви помітили підозріле новоутворення, потрібно звернутися до досвідченого лікаря-дерматолога або дерматоонколога якомога швидше. Меланома виліковна, якщо діагноз встановлений на ранній стадії. Якщо не провести лікування своєчасно, пухлина стає агресивною, метастазує в інші органи і системи, що призводить до загибелі людини. Не дозволяйте зволіканням зменшити свої шанси на позитивний результат.

Золоті правила:

Не ігноруйте новоутворення, сподіваючись, що воно зникне.
Не чекайте, щоб побачити, як воно розвивається.
Не займайтеся самолікуванням.
Не думайте, що в цьому нема нічого серйозного.
Не бійтеся звертатися до лікаря.