Реконструювати побутові електромережі стало простіше

Реконструювати побутові електромережі стало простіше

Відтепер електричні мережі напругою до 10 кВ включно можна реконструювати або технічно переоснащувати без отримання дозволу ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції). Також після закінчення таких робіт об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Відповідну постанову затвердив Кабінет Міністрів України.

Про це повідомляє офіційний портал КМУ з посиланням на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

– Сучасний житель витрачає набагато більше електроенергії, ніж передбачалося раніше при проектуванні старих будинків. Навантаження на електричні мережі зростає в рази. Тому для їх розвитку, а також для посилення їх потужності, було ініційовано внести роботи з реконструкції і технічного переоснащення електромереж до 10 кВ до Переліку будівельних робіт, які можливо виконувати без дозволу ДАБІ, пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

За його словами, це спрощення пришвидшить приєднання до мереж нових споживачів електроенергії, а також забезпечить для них відповідну якість електропостачання.

Йдеться про реконструкцію або технічне переоснащення ліній електричних мереж, трансформаторних підстанцій та об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури напругою не вище 10 кВ.

Усі ці роботи увійшли до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, і після закінчення яких об‘єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Нагадаємо, Уряд спростив оформлення документації у будівництві, запровадивши реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації через онлайн-кабінет за 1 день.