Андрій Андрущенко: столична торгівля виходить з тіні

Андрій Андрущенко: столична торгівля виходить з тіні

4 млн 189 тис. грн – стільки коштів зароблено з початку 2019 року, завдячуючи участі столичних підприємців у торгах на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Більшість учасників торгівлі почали працювати в правовому полі. Про це розповів директор комунального підприємства «Міський магазин» Андрій Андрущенко.

Столичні підприємці беруть активну участь у торгах на право розміщення засобів пересувної та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Під час ярмарок сплачують за фіскальними чеками. Для зручності була створена карта розміщення засобів пересувної торгівлі на основі Google maps. Ще одне наше досягнення голографічна візуалізація договору на розміщення засобів пересувної та об’єктів сезонної торгівлі. Це дуже зручно як для підприємців, так і для контролюючих організацій,  говорить директор КП «Міський магазин».

За минулий рік«Міський магазин» сплатив до державної та міської казни  понад 9 млн грн. Ці кошти надійшли від оплати військового збору, земельного податку, податку на додану вартість (за вироблені товари, роботи та послуги), податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, а також інших податків і зборів.

КП «Міський магазин» отримує високі доходи за рахунок високоякісного надання послуг: облаштування місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, проведення ярмарок.

Ще один вид діяльності КП реалізація книжкової продукції та супутніх товарів. Зростають фінансові показники комунального магазину «Сяйво книги».

Книжкова продукція знаходиться у центрі міста і при цьому має невелику націнку. Це пов’язано з тим, що не треба платити великі гроші за оренду: приміщення магазину належить до комунальної власності міста.

Торік «Міський магазин» уклав 192 договори про розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі. У грошовому еквіваленті понад 17 млн грн.

З кожним роком ці показники зростають. Столична торгівля виходить з тіні.

— Торік ми організували 1090 сезонних та сільськогосподарських ярмарків, а також тематичний загальноміський шкільний ярмарок (завдяки якому школярі та студенти були забезпечені товарами шкільного асортименту). Завдячуючи участі товаровиробників та безпосередніх дистриб’юторів, ціни були на 15 – 20% нижчими, аніж у роздрібній торговельній мережі,  підвів підсумки Андрій Андрущенко.

«Міському магазину» вдалося зменшити розміри стихійної торгівлі:у минулому році демонтували 1067 незаконних торговельних точок.

Андрій Андрущенко сподівається, що цього року таких неприємних випадків буде значно менше.

Керівництво КП робить ставку на фінансовий приріст і співпрацю з бізнесом.