15 цікавих подій на вихідні у столиці

15 цікавих подій на вихідні у столиці

Перші вихідні травня порадують киян забігами, новою програмою в цирку, арт-прогулянками, незвичайними кінопереглядами (зокрема, в Павлівці), відкриттям БУХТИ на Річковому вокзалі, Кримським вечором в Арсеналі, лекціями, присвяченими Києву, та різноплановими концертами. 

4 ТРАВНЯ

Z-Run - Zombie Run Fest

Корпорація Z-RUN - новий вид fan-екстремального бігу, коли учаснику необхідно втекти від «зомбі». Кожному учаснику видаються три червоні стрічки, які символізують «життя». Завдання зомбі - зняти стрічки (вкусити). Протягом всього маршруту будуть траплятися перешкоди, які необхідно подолати, а учасники можуть допомагати один одному в їх подоланні.

Коли: о 12.00
Де: Екстрим-парк "X-Park", парк Дружби народів,
Вартість участі: 450-500 грн.

«Таємниці Смарагдового міста»

Київська циркова весна презентує шоу програму «Таємниці Смарагдового міста».  На вас очікує мандрівка у казкову країну з артистами-переможцями Міжнародних циркових фестивалів та неймовірний каскад екстремальних трюків. 

Коли: 4 травня о 12.00 та 16.00, 5 травня о 12.00
Де: Національний Цирк України, проспект Перемоги, 2
Вартість квитків: 100-590 грн.

March for science Ukraine 2019

В рамках глобальної акції March for Science, українські вчені та небайдужі громадяни знову вийдуть на вулиці Києва. MARCH FOR SCIENCE UKRAINE: #УкраїнаБезНауки -  вулична акція-перформанс на підтримку наукової реформи. Сотні українських вчених, популяризаторів та інші #розумні українці візьмуть участь в урочистому запуску в космос Найбільшого Вареника у Світі, як символ та національна гордість антиутопічної України майбутнього, яка занадто довго зволікала з питанням науки.  Всі, хто хоче жити в прекрасній космічній Україні майбутнього, одягайте свої халати, костюми й шапочки з фольги та приєднуйтесь.

Коли: о 14.00
Де: парк Шевченка 

Art Saturday | May 4

Dasha Bilenko artblog підготувала для вас особливу програму. Учасники прогуляються галереями та подивляться виставки, відбудеться кураторська екскурсія новим проектом Renovation в Річковому вокзалі та потужний artist talk у двох галереях на маршруті! В програмі - проект Володимира Буднікова "Політ. Фрагмент" ( Ya Gallery), «Under the weather». Виставка Яни Кононової (Dymchuk Gallery), Карась Галерея: Юрій Сівірін "Китобої" (живопис), Renovation в Річковому вокзалі.

Коли: о 14.00
Де: метро «Контрактова Площа», біля Книгарні Є.
Вартість участі: 60 грн.

«Заповідник Асканія» в «Лірі». Показ за участі режисера

Запрошують на показ документального фільму Андрія Литвиненка «Заповідник Асканія» у столичному кінотеатрі  «Ліра» у рамках проекту клубу документального кіно LiraDOC. Режисер особисто представить стрічку глядачам, розкаже про знімальний процес, героїв фільму та виклики, з якими зараз стикається заповідник.
У заповіднику «Асканія-Нова» уживаються різноманітні види тварин та люди з геть несхожими характерами. Вже ціле століття «Асканія-Нова» захищає природу від змін, спричинених людиною. Та чи прийме вона зміни, необхідні для власного виживання? Фільм Андрія Литвиненка отримав Головний приз студентського журі на фестивалі Docudays UA. Прокат збігається зі 100-літньою річницею найбільшого у Європі степового заповідника, що розташувався у Херсонській області. 10% прибутку з фільму йде на підтримку «Асканія-Нова».

Коли: о 14.00
Де: кінотеатр "Ліра", вул. Вел. Житомирька, 40
Вартість квитків: 50 грн.

Лекція: Київські колекціонери Терещенки

Власники цукроварень і меценати Терещенки  лишили по собі важливий слід в історії України. Покоління за поколінням вони кидали виклик долі, змінювали все довкола,і збирали найкращі зразки мистецтва свого часу. На лекції Надії Павліченко, старшої викладачки кафедри культурології НаУКМА, співробітниці NAMU, ви дізнаєтесь не лише про колекцію, яка лишилась нам  у спадок, але і чому Терещенки не вклонилися російському імператору, кому з родини було заборонено заходити на територію будь-якого цукрового заводу, і що означав девіз на їхньому родинному гербі. 

Коли: о 14.00
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
Вартість квитка: 70 грн., для студентів, школярів, пенсіонерів: 30 грн. Реєстрація

Вечір пам'яті Георга Отса "Я люблю тебя, жизнь!"

У виконанні солістів студіїї ви почуєте найкращі арії та пісні з репертуару видатного співака. В концерті беруть участь: Роман Романчук - бас, Марія Курбанова - сопрано, Ілля Богословський - барітон. Концертмейстер - Олена Тверська. Раскаже про цікаве життя співака та налаштує на сприйняття лекторка-музикознавиця Ірина Карлашова.

Коли: о 17.00
Де: Велика зала Київського будинку вчених, вул Володимирська, 45-а
Вхід вільний

Відкриття БУХТА food station – Official

Річковий вокзал і БУХТА FOOD STATION відкриває свої двері.  Найбільший open air фуд-корт – 1500 м/кв містить 17 морських контейнерів з найсмачнішим стріт-фуд; 4 бари; лаунж-зону на балконі та неймовірний вид на набережну Дніпра; арт-простір – виставка картин сучасних митців "RENOVATION". В програмі - крута ігрова зона з настільним футболом і баскетболом, танці під музику діджея з 18.30.

Коли: з 11.00
Де: Річковий вокзал
Вхід вільний

Кримський вечір в Арсеналі

Першої суботи травня, в останні дні роботи виставки «Дивовижні історії Криму», запрошуємо на Кримський вечір в Арсеналі. Дізнатись більше про історію і культуру народів Криму та провести чудовий вечір в компанії близьких чи друзів. Цього вечора будуть безкоштовні екскурсії виставкою о 16:00 та 18:00,  вікторина, де ви зможете дізнатись, наскільки добре ви знаєте Крим та його культуру; спеціальний квест з винагородою, майстер-класи з кримськотатарських мистецтв та ремесел. І спеціальна пропозиція цього вечора: приходьте вдвох та купуйте два квитки за ціною одного!

Коли: о 16.00
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вартість квитків: 80 гривень, пільговий 40 грн., дітям до 12 років, особам з інвалідністю, учасникам та ветеранам АТО вхід вільний 

Лекція Михайла Кальницького "Італійці в Києві"

Слухачі дізнаються про римське походження найперших святих мощей християнського Києва, про творців визнаних архітектурних шедеврів - Растреллі і Беретті, про майстрів італійської опери на київській сцені, про творців багатьох скульптурних прикрас нашого міста, а також про те, де згаданий Київ у популярного письменника Джанні Родарі - автора книг про Чіполліно і Джельсоміно.

Коли: о 16.00
Де: Книжковий Клуб Булгакова, Андріївський узвіз, 13
Вартість квитка: 140 грн.

5 ТРАВНЯ

Wings for Life World Run

Wings for Life World Run – всесвітній благодійний забіг, метою якого є збір коштів для пошуку методів лікування травм спинного мозку.  Учасники стартують одночасно по всьому світу незалежно від часу, пори року та погодних умов. Серед бігунів - початківці, досвідчені бігуни, професійні спортсмени та учасники у інвалідних кріслах. Унікальність забігу ще й в тому, що учасники біжать не ДО фінішу, а ВІД нього, намагаючись втекти від автомобіля-кетчера (Catcher Car), який є "рухомою фінішною прямою", що слідує за учасниками у заданому темпі.

Коли: о 14.00
Де: Труханів острів
Деталі забігу в Києві 

Політ над гніздом зозулі

Показ фільму Мілоша Формана. Сподіваючись уникнути тюремного ув'язнення, Рендл Патрік Макмерфі імітує божевілля та потрапляє в психіатричну клініку, де не бажає миритися з тим, що там відбувається та влаштовує бунт... Показ відбудеться у кінозалі психіатричної лікарні ім. Павлова. Ми хочемо трохи занурити вас в атмосферу лікарні та познайомити з художніми роботами пацієнтів. В обговоренні візьмуть участь: лікар – психіатр, який може відповісти на ваші запитання, та керівник театру лікарні Сергій Ененберг з групою Друзі Деміургів Павлівки 

Коли: о 15.00
Де:  Київська міська психіатрична лікарня ім. Павлова, вул. Кирилівська, 103, 
Благодійний внесок: 90 грн.  Всі кошти підуть на допомогу пацієнтам лікарні на матеріали для творчості (фарби, мольберти, полотно, глину тощо).

Станіславу Монюшку - 200 років

Станіслав Монюшко (1819-1872)  – видатний польський композитор родом із Беларусі. Автор 12 опер, 5 оперет. 6 мес та багатьох інших вокальних та інструментальних творів. 
Прагнення ознайомити з вокальною творчістю Монюшка українців і раніше надихало митців. Так,  «Гальку» в українському  перекладі ставив ще М. Садовський у 1908-1914 роках, декілька романсів С. Монюшка було видано Галиною Швидків (2016). Чимало пісень та романсів Станіслава Монюшка переклав українською Максим Стріха. Ці переклади прозвучать  на концерті вперше.

Коли: о 15.00
Де: Музей Миколи Лисенка, вул. Саксаганского, 97, 
Вхід вільний

Екскурсія "Київська фамілія"

На екскурсії учасники дізнаються  про 5 відомих родин, їх побут та традиції, деякі з них відчують на смак, побувають в опері та на хвилину перенесуться у Львів. 

Коли: о 15.00
Де: парк Шевченка, біля фонтану (з боку трамвайчика)
Вартість участі: 170 грн. Реєстрація 

Invitation to Jazz (Запрошення до джазу)

У програмі – джазові обробки українських народних пісень, джазові стандарти, авторські композиції.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.