Помилуватися світломузичними фонтанами: у скільки це обійдеться киянам

Помилуватися світломузичними фонтанами: у скільки це обійдеться киянам

Коли весняні дні знову почали радувати сонцем та теплом, багато киян замислились, як зробити відпочинок на свіжому повітрі яскравим та незабутнім. Усім тим, хто крім open air любить ще й музику та візуальні ефекти, обов’язково варто відвідати світломузичні фонтани. Ці модні нині мистецькі об’єкти здатні не лише прикрашати міський простір, але й зачаровують глядачів справжньою магією води, музики й світла. Де їх можуть подивитися кияни, досліджував “Вечірній Київ”.

Фонтани на Майдані Незалежності

Оновлений комплекс фонтанів на Майдані Незалежності, безумовно, є окрасою столиці. Він складається з одного “Великого” та 6 “Малих” фонтанів. Вони не працювали три роки після того, як були пошкоджені під час Революції Гідності, а в ході реконструкції, фактично, були відбудовані заново.

Там було встановлено 75 насосних агрегатів, 18 акустичних систем, понад 600 світлодіодних світильників. Висота найвищого струменя води “Великого” фонтану сягає 35 метрів, у центрі “Малих” фонтанів – 15 метрів. У фонтанах грає класична музика та популярні композиції, які обрали кияни під час голосування.

Режим роботи: сезон фонтанів триває з травня по жовтень, вони працюють з вівторка по неділю з 11:00 до 23:00. Музичний і світловий супровід вмикають з 21:30 до 23:00.

Як доїхати, скільки коштує:

- До центру міста зручніше усього добиратися на метро. Проїзд зі спальних районів (Харківський масив, Лівобережна) до Майдану Незалежності прямою лінією або через пересадкові станції обійдеться у 8 грн. Ті, хто під’їжджає до метро наземним транспортом, мають викласти ще 8 грн за квиток на автобус, трамвай чи тролейбус. Отже помилуватися фонтанами на головній площі Києва містянам коштуватиме від 16 грн до 32 грн (шлях в один бік – 8 або 16 грн відповідно).

Русанівські фонтани

Русанівські фонтани – винятковий комплекс гейзерних водограїв, які розміщуються вдовж набережної посеред каналу, який оточує масив Русанівка на Лівому березі. Їх було зведено 1976-го року, як окрасу новозбудованого модерного масиву. Вже тоді фонтани підсвічувались та струменіли на висоту 30 м.

У 2012 році, коли обладнання фонтанів знімали на зиму, виявилося, що конструкції прийшли у непридатність. Наступного, 2013 року, вони вже не працювали.

Першу чергу оновлених фонтанів було запущено на Русанівському каналі у травні 2016 року. Сьогодні комплекс представлено десятьма світломузичними фонтанами. Основний водний струмінь, що сягає 30 м, оточує кільце з дрібніших струменів, які підсвічуються різними кольорами під музичний супровід.

Режим роботи: фонтани працюють з травня по жовтень, насолодитися світловим шоу можна з вівторка по неділю з 21:00 до 23:00. У п’ятницю, суботу та у святкові дні вмикають також музичний супровід.

Як доїхати, скільки коштує:

- Громадським транспортом до Русанівки найзручніше дістатися на метро (8 грн). Найближчі станції – “Лівобережна”, “Гідропарк” та “Дарниця”. Далі можна пройти пішки (20-25 хв), або під’їхати на маршрутці (6-8 грн).

Фонтан “Перлина кохання” в Умані

Світломузичний фонтан з’явився в місті Умань у 2017 році - у парку Тараса Шевченка на Осташівському ставку. За даними фахівців, він увійшов до трійки найбільших фонтанів України. Найвищий його струмінь сягає 19 метрів, а додаткові – близько 1,9 метра. Основна чаша споруди має площу 450 кв. м, а площа водного екрана – 200 кв. м.

Основною темою анімацій фонтану є любов. Адже шляхом відкритого інтернет-голосування він отримав відповідну назву - “Перлина кохання”. Тепер фонтан вважають ще однією візитівкою міста.

Графік роботи. Приїхати та побачити його можна із квітня до кінця жовтня. З понеділка по четвер фонтан працює у динамічному режимі (з 12:00 до 20:30) та у світломузичному режимі без водного екрану (з 20:30 до 22:00).

У п’ятницю, суботу та неділю з 14:00 до 17:00 працює у динамічному режимі; з 17:00 до 21:00 – у світлодинамічному; з 21:00 до 21:40 – у режимі шоу з водним екраном. Наразі глядачі можуть побачити там 4 шоу: Крапля, “Перлина кохання”, Чотири стихіїтаЛампа Алладіна.

Як доїхати, скільки коштує:

- Доїхати до Умані можна Одеською трасою, відстань від Києва складає 211 км (час у дорозі на авто 2,5-3 год.). Квиток на маршрутний автобус коштує 120-180 грн.

- За умови бронювання за кілька тижнів, найдешевший двомісний номер у готелі можна орендувати за 400 грн на добу. Вибір хостелів у місті невеликий, однак завчасно можна знайти ліжко за 140 грн на добу.

- Отже мінімальний бюджет подорожі до уманського фонтану на 1 людину складе 500 грн (380 грн на дорогу й проживання + 120 грн на скромне харчування).

Фонтан “Рошен” у Вінниці

Фонтан відкрили у 2011 році та назвали на честь кондитерської фабрики, за кошти якої було втілено проект. Унікальність фонтану в тому, що побудований він у руслі ріки Південний Буг, а на зиму конструкція опускається на дно, під лід. Довжина споруди – 97 метрів, ширина – 10, а висота центрального струменя – 63 метри.

Це найбільший в Європі плавучий фонтан! А за оцінками фахівців, навіть входить у світову десятку. Для шоу використовується близько 170 тонн води та 560 підводних ліхтарів. 3D-проектор, аудіо система та лазери створюють цілий спектакль із живої води, падаючих хвиль та класичної музики.

Графік роботи. Помилуватися дивом можна з квітня до і кінця жовтня. Цього сезону денні шоу фонтану тривають з 14:30 до 19:35, вечірні - з 20:00 до 21:05, а з 21:05 до 22:00 можна побачити тематичні нічні шоу (із синхронізацією музики, проектора та лазеру): "Ельфи", "Маленький принц" , "Лебедине озеро", "Винаходи" та "Українське".

Як доїхати, скільки коштує:

- Відстань до Вінниці з Києва складає 268 км (час у дорозі на авто - близько 3,5 год.). Доїхати можна як автобусом (200-280 грн), так і поїздом. Квиток на Інтерсіті коштує 250 грн (сидячий 2 клас), на звичайний потяг - від 70-120 грн (сидячий 3 та 2 клас відповідно) до 140 грн у плацкарті.

- Ліжко у хостеліза умови бронювання за 2 тижні обійдеться у 150-200 грн за добу, у той же час бюджетний одномісний номер можна орендувати за 290 грн.

- Отже мінімальний бюджет подорожі до фонтану “Рошен” складе 410 грн (290 грн на дорогу й проживання + 120 грн на скромне харчування).

Титульне фото - УНІАН.