Наукові батли: у столиці змагатимуться за президентські стипендії

Наукові батли: у столиці змагатимуться за президентські стипендії

У КПІ багатолюдно – автобуси з усієї України привезли юних науковців. Діти приїхали до столиці презентувати та захищати свої роботи – розробки, які допоможуть бійцям на сході країни, дрони, сайти, які спростять підготовку до іспитів, емоційні аналізатори мови.

Сьогодні відбулось урочисте відкриття фіналу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Щороку Мала академія наук України проводить близько ста різних заходів. Але цей – найголовніший. У конкурсі представлено 64 спеціальності, 12 відділень. Сьогодні тут зібралися переможці по кожній спеціальності з кожної області. Всього приїхало 1200 учнів 7 – 11 класів, – розповідає президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

Станіслав Олексійович зазначив, що на його думку найцікавіші проекти презентуються у технічному відділенні – авіація, космонавтика, робототехніка. Останніми роками багато виступають з винаходами присвяченими  АТО та системам захисту.

Переможці отримають золоті медалі та президентські стипендії. Крім цього, цим дітям відкривається дорога у всі міжнародні заходи. Наші діти навчаються у найкращих лабораторіях світу – Церн (організація з ядерних досліджень), Аргонська національна лабораторія в Чикаго, NASA, – додає він.

Юні науковці змагатимуться за президентські стипендії, додаткові бали при вступі до вишів, а також можливість представляти Україну на міжнародних конкурсах.

«Вечірка» поспілкувалася з талановитими дітьми, які приїхали захищати свої роботи.

Валерія Івашко, учениця 11 класу школи № 117 міста Одеси, презентує роботу з німецької мови на тему «Категорія емоційності в німецькомовному коміксі».

Ми дослідили як виражаються емоції на рівні тексту, як взаємодіє вербальне та невербальне у коміксі. Чи можна лише по картинці зрозуміти емоцію, – розповідає дівчина.

Працювала дівчина над проектом разом зі шкільною вчителькою. Валерія мріє стати філологом. На першому етапі конкурсу, в суботу, дівчина має написати 3-годинну контрольну роботу, а у неділю – презентуватиме та захищатиме вже готовий проект.

 А Вадим Реплянчук, учень 11 класу, приїхав у Київ з Херсонської області. Хлопець створив для школярів та майбутніх студентів навчальний веб-ресурс з інформатики.

У мене виникла ця ідея ще коли здавав ДПА (державну підсумкову атестацію) з інформатики у 9 класі. Тоді ми черпали знання лише з шкільної програми, яких було замало. Я вирішив ще тоді зробити ресурс, щоб учні мали змогу краще готуватися до таких іспитів, – розповідає Вадим.

За словами хлопця, сайт вже випробували інші учні освітнього закладу. Ресурс комбінований – містить завдання як теоретичні, так і практичні. У планах Вадима – популяризація та розвиток проекту. А монетизувати він його поки не збирається. Пояснює, що хоче, щоб він був доступним для всіх українських школярів.