Відчуття Присутності: у столиці демонструють таємничі роботи київського художника

Відчуття Присутності: у столиці демонструють таємничі роботи київського художника

У рамках проекту «Kyїv art school» в Музеї історії Києва показують виставку живопису Володимира Бовкуна із загадковою назвою «Омм». 

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора

Володимир Бовкун майстерно володіє академічними практиками – малюнком, композицією, кольором. Але цього разу він відмовився від них, вирішив відтворити «неуявне» – невидиме, невловиме, неосяжне Щось. Передати заворожуюче відчуття певної Присутності, котра виникає в рідкісні хвилини творчого самозанурення. Передати сутність того, що неможливо побачити, а пізнається лише інтуїтивно. 


– Показую кілька робіт з циклу 2018 року, але основний блок створений 2017 року. Якщо говорити спрощено, в його основі лежить тема заходу сонця на Полтавщині, де знаходиться моя дача. Недалеко звідти Вернадський написав про свою ноосферу, що говорить, наскільки там на людину впливає середовище, – поділився Володимир Бовкун. Намагався передати стан між днем і ніччю, коли лише дещо нагадує про поділ на небо і землю. Такий стан мене заворожує. Це не стільки пейзаж, скільки  присутність «Омм» – мантри, яка за класичними східними вченнями має звучання, що об’єднує матеріальний та духовний світ в одночасне відчуття. Недомовленість, натяк на присутність Творця. Працював на рівні інтуїції, відчуття певної реальності, що схоже на шаманство. Намагався в першу чергу створити середовище, що провокує глядача. Адже навколо нас є речі, котрі не можна торкнутися руками, сфотографувати. Вони не піддаються осмисленню, але вони можливі в образотворчому мистецтві. Це величезна таємниця, яку кожний відчуває по-своєму. Мені дуже хотілося б, щоб відвідувачі на цій виставці змогли відчути своє власне «я». 

– Надзвичайно приємно запросити в проект «Kyїv art school» відомого українського майстра, який активно продовжує творчі експерименти і створює тонкі речі, що балансують між таємничістю та реальністю. Гармонія, спокій, тиша і легкість робіт допомагають відчути ідеї майстра на підсвідомому рівні, – наголошує куратор проекту Дмитро Струк.

ПРО ПРОЕКТ
«Kyїv art school» покликаний згадати історію становлення та розвитку Української академії мистецтв та представити серію ретроспективних виставок відомих митців сучасності. 


– Третій рік поспіль Музей історії міста Києва реалізовує проект присвячений 100-річчю Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, яка виховує представників київської школи живопису. Він має не лише просвітницьку функцію, а й дозволяє зберегти зафіксовану художниками сучасність, їх надбання у фондах музею. Щоб показувати, яким є мистецтво наших часів, які художники тут творили, чим жили. Будемо продовжувати проект і далі, – зазначила перша заступниця генерального директора Музею історії міста Києва Тетяна Костенко.

ПРО АВТОРА
Володимир Бовкун – член Спілки художників СРСР та України (з 1986 року). Він активно проводить персональні виставки та бере участь у групових проектах як в Україні, так і закордоном. Роботи автора зберігаються у колекціях Національного музею образотворчих мистецтв та багатьох інших українських музеях, а також у Третьяковській галереї (Москва, Росія), Нортон Додж Коллекшн (Вашингтон, США), чисельних приватних колекціях в Україні, Франції, Німеччині, США, Великій Британії, Голландії, Сінгапурі, Росії.

Виставка живопису Володимира Бовкуна «Омм»
Коли:
до 5 травня.
Де: МВЦ «Музей історії Києва», вул. Б. Хмельницького, 7.
Вартість квитка: 40 грн., пільговий – 20 грн.

Нагадаємо, Перші імена: у Києві показують твори видатних українських митців.