Сто срібних монет продадуть на електронному аукціоні в Києві

Сто срібних монет продадуть на електронному аукціоні в Києві

Національний банк України планує продавати частину тиражів своїх пам'ятних монет на електронних біржових аукціонах Універсальної товарної біржі «Контрактовий дім УМВБ». Зокрема, 21 травня буде проведено аукціон із продажу пам’ятних монет «Мгарський Спасо-Преображенський монастир» номіналом 10 та 5 гривень, виготовлених зі срібла та нейзильберу відповідно.

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

– Аукціон із продажу пам’ятних монет «Мгарський Спасо-Преображенський монастир» планується провести 21 травня 2019 року об 11:00 на майданчику Універсальної товарній біржі «Контрактовий дім УМВБ», – зазначається у повідомленні.

За інформацією НБУ, під час аукціону на продаж запропонують наступну кількість пам'ятних монет:

  • 100 монет зі срібла (з футлярами);
  • 1500 монет із нейзильберу.

Аукціон проходитиме за наступними правилами:

лотом вважатиметься: 10 монет (для монет зі срібла), 100 монет (для монет із нейзильберу);

початкова ціна встановлюється на рівні роздрібних цін Нацбанку на день проведення аукціону;

ціна кожного наступного лоту дорівнюватиме розміру початкової ціни плюс один крок. Крок ціни на монети зі срібла становитиме 500,00 грн, на монети із нейзильберу – 300,00 грн.

Після проведення аукціону реалізовувати пам’ятні монети «Мгарський Спасо-Преображенський монастир» буде як Національний банк (у тому числі за заявками в системі «Оn-line замовлення»), так і його дистриб’ютори з продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції.

Реалізувати пам’ятні монети на аукціонах Нацбанк вирішив задля ефективного розвитку ринку нумізматичної продукції та збільшення можливостей її придбання для усіх бажаючих.

Довідка. Національний банк співпрацює з Універсальною товарною біржою «Контрактовий дім УМВБ» з 2005 року. На її публічних аукціонах у 2016  2019 рр. було реалізовано весь тираж золотих пам’ятних монет «25 років незалежності України», а також продано оптові партії нерозрізаних аркушів банкнот гривні.

Нагадаємо, у 2018-му році Нацбанк приділив особливу увагу випуску нумізматичної продукції на відзначення видатних подій української історії.