Що буде з субсидіями у травні: на 5 запитань відповідає Уряд

Що буде з субсидіями у травні: на 5 запитань відповідає Уряд

З 1 травня в Україні розпочався процес переоформлення субсидій на наступний опалювальний сезон. У громадян, які вже отримують допомогу, та у тих, хто лише хоче за нею звернутися, виникає багато питань. Про п’ять головних відповідей на них повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів з посиланням на службу Віце-прем’єр-міністра України.

Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами на оформлення субсидії?

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично переназначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи відділення Укрпошти, всім іншимчерез Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, запропонують перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

Кому потрібно звернутися повторно?

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам та тим домогосподарствам, у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Також повторно необхідно буде звернутися сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію будуть розраховувати на основі доходів громадян, отриманих у 3 – 4 кварталах 2018 року.

Чи можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при переназначенні субсидії у травні.

Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих «стандартних умов».

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

Чи потрібно у жовтні йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидію буде переназначено на новий період – 2019-2020 рр. – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки – 918,06 грн) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.

Чи відбудеться монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

Нагадаємо, автоматичне переоформлення субсидій вже розпочалося.