Навігатор на 3-тє травня: куди піти у Києві

Навігатор на 3-тє травня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає лекція про політичні тенденції у світовій та українській політиці, вишивані рушники унікальної майстрині, музика Бетховена, найромантичніша комедія Шекспіра та багато іншого.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Україна і світ: виклики-2020

Лекція кандидата політичних наук, політолога Петра Вознюка, присвячена політичним тенденціям у світовій та українській політиці. Рубіж десятиліть стане добою великих випробувань для людства. Саме протягом 2019 – 2025 років можуть увійти в резонанс одразу декілька чинників дестабілізації: друга хвиля глобальної економічної кризи, вирішальні кліматичні зміни, «енергетична революція», початок тотальної роботизації та цифровізації. Тож що нам «світить» ближчими роками? Яку країну ми збираємося будувати? Яких лідерів обирати? До чого слід бути готовими? Які мови вчити? На що сподіватися?

Коли: о 19:00.
Де: літературний клуб «Пломінь», провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.
Вхід вільний.

ВЕЧІР З МИСТЕЦВОМ: рушники та роздуми.

Презентація виставки В. Васильєва «На грані реальності»

В’ячеслав Васильєв (1960-2016) – художник-самородок, який у розквіті свого недовгого життя створив низку творчих робіт. Це твори-роздуми тонкої душі митця в іншому філософському вимірі, де поєднуються реальність і містика, земне і космічне. Дружина художника Наталія Подольська розповість про творчий шлях художника, його любов до життя, про що він мріяв, що планував та як народжувались представлені на виставці фантастичні творіння. Експонуватимуться 25 робіт, написаних олією, олівцем, аквареллю. Виставка триватиме до 19 травня. 

Коли: о 15:00.
Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, вул. Михайла Грушевського, 1.
Вхід вільний.

Виставка «Мелодії барв Любові Романів»

Акцентом експозиції є вишивані рушники, яких в доробку Любові Романів близько двох сотень (в домашній колекції – понад 160). Також будуть представлені писанки та вироби з бісеру. Любов Романів родом із м. Рогатина, що на Івано-Франківщині. З дитинства, разом із мамою Цецілією Дмитрівною Романів (з дому Возняк), виселеною з Лемківщини в 1945 році, вишивала, писала лемківські писанки. Виставка приурочена до 75-х роковин початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя (нині – територія Польщі). Триватиме до 27 травня. 

Коли: о 18:00.
Де:  ІІІ поверх Центру Української Культури та Мистецтва, (м. Київ, вул. Хорива, 19-в).
Вхід вільний.

Мистецтво проти ночі з Яною Панфіловою

PinchukArtCentre запрошує на авторську екскурсію Яни Панфілової виставкою «Ain’t nobody business». Яна – засновниця руху Teenergizer, що захищає та адвокатує права й інтереси підлітків та молоді у сфері охорони здоров'я та освіти. Яна займається громадською діяльністю з 16 років. 

Коли: о 20:00.
Де: 2 поверх PinchukArtCentre, рецепція, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2 .
Участь безкоштовна. Реєстрація обов’язкова.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: Бетховен та хіти.

Бетховен. Симфонічний оркестр НФУ. Саша Гринюк (фортепіано)

Якщо музика Моцарта зцілює і гармонізує, музика Бетховена надихає на подвиги. Бетховенську програму представлять філармонічний симфонічний оркестр та диригент Віталій Протасов. Бонусом концерту стане участь піаніста Олександра Гринюка, молодшого брата піаніста Олексія Гринюка. Основою репертуару піаніста є класична музика. Критики відзначають в його грі точність, вишукане, абсолютно природне рубато, певну «електризованість» звуку. Прозвучить Концерт № 2 для фортепіано з оркестром сі-бемоль мажор, тв. 19, Симфонія № 2 ре мажор, тв. 3.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Оркестрове шоу «Jazz Pop Rock»

Мистецький проект ARTSpace Київського Планетарію та експериментальний оркестр Сергія Лихоманенка Eclectic Sound Orchestra представляють незабутню програму зі світових хітів від початку XX ст. до наших днів. Композиції, що створили сучасну світову музичну культуру. Тільки відбірні хіти в сучасних обробках. Від Луї Армстронга, «Металіки» до «Рамштайн», Мадонни та Леді Гаги.

Коли: о 19:30.
Де: Київський планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3.
Вартість квитків: 250 – 500 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ: Шекспір і чоловіча історія

«Сон літньої ночі»

Найбільш романтична з усіх комедій Шекспіра. Це чарівна феєрія, і, в порівнянні з його іншими творами, вона являє собою зовсім іншу природу творчості Шекспіра, це фантастичний бік світу. У цій комедії могутній реаліст дав волю своїй уяві. Він наповнив п’єсу вигаданими, фантастичними істотами, явив події таким незвичним чином, що у глядача складається відчуття подібне тому, що людина відчуває під час сновидінь.

Коли: о 19:00.
Де: Театр на Липках, вул. Липська, 15/17.
Вартість квитків: 80 – 250 грн.

«Каліки»

Це історія про двох хлопців, які заприятелювали… у реабілітаційній клініці. Обоє вони за нашими сумнівними стандартами «каліки». Розповідь про двох крутих пацанів, які звісно ж бачать себе дорослими… А про що ж іще можуть розмовляти двоє дорослих хлопців, як не про дівчат та про майбутнє, у якому не буде клініки… А навіть якщо залишиться клініка, так що тепер не жити? Не закохуватися? Не думати про майбутнє? Не жартувати і не дружити, навіть якщо лікарі не говорять нічого обнадійливого… Зрештою, завжди варто пам’ятати: безглуздо марнувати життя, намагаючись змінити те, що не в змозі. Краще витратити ці зусилля, аби зробити когось щасливим. Бодай на мить. Дуже скоро двоє героїв Ікар та його друг Френсіс відкриють для себе саме цю просту істину…

Коли: о 19:00.
Де: театр Золоті ворота, вул. Шовковична, 7-а.
Вартість квитків: 220 грн.