Озброєна голкою і любов`ю до лемків: киянка Люба встановила рекорд

Озброєна голкою і любов`ю до лемків: киянка Люба встановила рекорд

Киянка Любов Романів вишила майже дві сотні українських рушників, тим самим встановивши Національний рекорд України.

Офіційне визнання її рекорду відбудеться у Центрі Української Культури та Мистецтва.

Відвідувачі зможуть помилуватися не лише писанками і виробами з бісеру, а й величезною кількістю рушників, вишитих дрібними хрестиками.

– Кожен із рушників нашої рекордсменки – унікальний: візерунок жодного разу не повторюється. Кажуть, що долю кожної людини можна вишити на рушнику. У мене таке враження, що на цих авторських полотнах простої української жінки вишита вся непроста доля України, – ділиться своїми враженнями керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.

Майстриня «озброїлася» голкою ще змалечку і не випускає її з рук вже понад півстоліття. Її роботи  особливі відтворення старовинних орнаментів, властивих її рідному лемківському краю.

— Моя мама з Лемківщини, тато — із Надсяння. А я народилась і виросла на Прикарпатті. У Києві живу вже понад 40 років. Пишу лемківські писанки, роблю лемківські кризи, а вишиваю рушники і скатерті за взірцями різних регіонів України, частіше – західних. Я щаслива, коли люди з різних куточків знаходять щось своє, а в своїх враженнях – спільне, розповідає рекордсменка Любов Романів.

Сама майстриня гармонійне поєднання лірики і фізики: є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України і працює інженером-фізиком на державному підприємстві «Антонов».

У вільний час Любов Романів проводить безкоштовні майстер-класи з лемківської писанки, розшукує старовинні вишивані узори і створює власні композиції на їх основі.

Творчі досягнення київської майстрині експонували на багатьох виставках і мистецьких конкурсах.

Частина робіт знаходиться в колекціях музеїв та приватних зібраннях Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Росії, Америки та Канади.

Торік майстриня провела свою виставку в музеї ДП «Антонов», а цього року — на вулиці Хорива, 19-В.

Любов Романів запрошує на свою виставку, приурочену до 75-х роковин початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя (нині – територія Польщі).

Власним коштом майстриня видала книгу «А Вігор і Сян течуть…» (спогади про депортацію українців). Автор спогадів – її батько Мирослав Романів.