Без чого не пустять за кордон на авто: Держприкордонслужба нагадує

Без чого не пустять за кордон на авто: Держприкордонслужба нагадує

Державна прикордонна служба України нагадує, що під час подорожі на автомобілі за кордон, усі водії мають обов’язково оформити Страховий сертифікат міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка». Він є необхідним для перетину кордону, і його наявність прикордонники перевіряють безпосередньо в пунктах пропуску за допомогою автоматичної системи. Тих, хто не має «Зеленої картки», не пропускають через кордон.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів з посиланням на Держприкордонслужбу України.

– Страховий сертифікат міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» є обов’язковим для перетину кордону. Проте досить часто громадяни забувають про необхідність оформлення сертифікатів, а деякі намагаються перетнути кордон використовуючи підроблені страхові полюси, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Держприкордонслужби, з 11 лютого 2019 року всі автомобільні пункти пропуску на державному кордоні підключено до автоматичної системи, яка дає можливість перевіряти наявність сертифікатів «Зелена картка» у базі даних.

Від початку запровадження Міжнародної системи, прикордонники не пропустили через кордон близько 6 300 транспортних засобів. Було виявлено майже 60 підроблених та 80 недійсних сертифікатів.

Тож Держприкордонслужба закликає, збираючись у подорож на автомобілі, завчасно подбати про оформлення всіх необхідних документів, необхідних для перетину державного кордону, зокрема і про страховий захист.

Нагадаємо, «Київський експрес» до Варшави став одним з кращих нічних поїздів у Європі.