Навігатор на 2-ге травня: куди піти у Києві

Навігатор на 2-ге травня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає розмова про жіноче тіло в мистецтві та рекламі, кінопоказ в театрі, вистава про жінку та її коханця, музично-літературний вечір з творами Рахманінова, органне шоу, присвячене техногенному впливу людини на природу та відкриття нових мистецьких виставок.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ. Від Венери до супер-попи: жіноче тіло в мистецтві та рекламі

На лекції Катерина Яковленко розгляне канони зображення оголеного тіла жінки у мистецтві та рекламі. Спираючись на конкретні приклади, лекторка розповість про об’єктивацію жіночого тіла та те, як сьогодні воно використовується у новітніх технологіях, зокрема у Instagram.
З античних часів оголене людське тіло є сюжетом та об'єктом художнього погляду. Однак візуальні мистецтва показують, що жіноче тіло об'єктивується значно частіше, аніж чоловіче. Груди, сідниці, розміри та об’єми тіла та ін. стали інструментами комерціалізації брендів, товарів та послуг. І хоча останніми роками у суспільстві загострилися дискусії та критика такого підходу, тіло все ж домінує як символ та «товар» у капіталістичному світі.

Коли: о 19:00.
Де:  2-й поверх арт-центру PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2.
Вхід вільний. Реєстрація обов'язкова.

ВЕЧІР З КІНО. Покази у Театрі Між Трьох Колон

Кінопокази проходять під дивізом «Кіно, яке ви навряд подивилися би самі вдома, подивіться його разом з нами». Це не будуть новомодні фільми з кінотеатрів. Можливо, ви навіть і не чули про ці фільми. Так, це буде відбуватися на сцені театру. Так, ми з вами зможемо пити чай і каву, і говорити про все на світі.

Коли: о 19:00.
Де: Театр МежIIIКолонн, Львівська площа, 14.
Вхід вільний для всіх бажаючих.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ. Вистава «Коханець»

Вистава за п’єсою Гарольда Пінтера «Коханець» – це багаторівнева, безперервна і жорстока гра, де є лише три персонажа, і тільки двоє з них – реальні. Жінка, чоловік, коханець дружини, який, водночас, і є її чоловіком. Жінка грає з чоловіком в «ідеальну родину», чоловік так само грає з дружиною, вона – з коханцем, коханець – із нею. Безперервний рух колом, у якому одні й ті самі дійові особи не можуть відрізнити дійсність від сну.

Коли: о 19:00.
Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33.
Вартість квитків: 200 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ. Рахманінов і Сталкер. Трилогія «Чародій Рахманінов Життя і доля» Частина І «Бузок»

Національна філармонія України представляє свій новий проект – музично-літературну трилогію «Чародій Рахманінов» («Чародей Рахманинов») за однойменною книгою київського письменника Олександра Головцова. У першій частині трилогії – фортепіанні, інструментальні, вокальні твори, «Всеношна» для мішаного хору, романси, кращий з яких – «Бузок», що став естетичним символом романсового розділу творчості композитора, дав назву стартової постановки проекту.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 300 грн.

Органне шоу-апокаліпсис – Сталкер

Мистецький проект ARTSpace Київського Планетарію та експериментального оркестру Eclectic Sound Orchestra. Повнокупольне 3D-шоу у форматі 360ﹾ перетворює STALKER у концерт-роздум, яскраво демонструючи природні катаклізми, що виникають внаслідок техногенного впливу людства на природні стихії. 
Шоу поділено на дві частини:
Частина І – «ЗОНА». Мікаел Тарівердієв. Симфонія «Чорнобиль», 1-ша частина «Зона». Сезар Франк – Прелюдія, фуга та варіації Сі-Мінор;
Частина ІІ – «КУДИ ЙДЕМО?». Hans Zimmer та Junkie XL – Сюїта «Mad Max» для органу, фортепіано та ударних. Аранжування – Влад Солодовников. Йоганн Себастьян Бах – Арія з сюїти №3 Ре-Мажор. В’ячеслав Назаров – Духовна музика в 3-х частинах.

Коли: о 19:30.
Де: Київський планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3.
Вартість квитків: 200 – 400 грн.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ. Графіка, живопис, натхнення. Виставка Тамари Поліщук

На виставці представлені графічні роботи різних років, а також ілюстрації до «Золотого ключика» Олексія Толстого, робота над якими велася протягом останніх чотирьох років. Картини поєднані однією стилістикою, де домінантою є створення образу, а виконання ґрунтується на рисунку і реалістичній передачі деталей. Усі роботи виконані на папері, проте інструментарій для їхнього створення в процесі роботи на різних стадіях застосовувався різноманітний – від звичайного олівця до 3D графіки.

Коли: о 17:00.
Де: Художня галерея «Митець», вул.Велика Васильківська, 12.
Вхід вільний.

Карась Галерея: Юрій Сівірін «Китобої» (живопис)

Художник черпає образи з інтернету. Віртуальний, і тим більше, анонімний простір – ця те середовище, де вираз прихованих емоцій є можливим і безкарним. Це вариво людських комплексів і розгул ідей фрейдизму для художника стає чимось на кшталт діонісійської містерії.

Коли: о 19:00.
Де: Карась Галерея, Андріївський узвіз, 22-а.
Вхід вільний.

«Червона Королева. 18+» виставкa Ірини Федоренко (SEMIRA)

Нова виставка – це чарівний світ зі своїми правилами, які створює незвичайний персонаж – Червона Королева. Ви звикли, що в шахах є тільки білі і чорні фігури, але це може бути зовсім не так. Натхненна Льюїсом Керролом, весною, фізикою, міфологією, політикою і після пошуків найгарнiшої сукні: ось так і народилися ці картини. 

Коли: о 19:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід за запрошеннями, якщо бажаєте відвідати відкриття – зверніться до організаторів.