У Києві відзначили переможців «Молодої КороНації»: про що твори

У Києві відзначили переможців «Молодої КороНації»: про що твори

У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася друга церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Молода КороНація» (твори для дітей), яка зібрала юних та дорослих талановитих письменників із багатьох областей України та з-за кордону. 

Минулого року засновники «Коронації слова» Тетяна та Юрій Логуші через підвищений інтерес до дитячої літератури вирішили трансформувати дитячої номінації Міжнародного літературного конкурсу в окремий літературний конкурс. Таким чином заохотити до письменництва самих дітей та залучити їх як експертів «дитячого слова». «Молода КороНація» містить такі номінації: дорослі для дітей; діти для дітей; діти для дорослих. Конкурс проводиться спільно з Київським університетом імені Бориса Грінченка та Київським Палацом дітей та юнацтва.

Учасників конкурсу вітали організатори, переможці отримали дипломи, відзнаки та подарунки від директорки Департаменту культури КМДА Діани Попової, представників посольства Республіки Польщі в Україні, актора та режисера, переможця «Коронації слова» Віктора Андрієнка та ін. Гостей Церемонії вітали українська співачка «NAVKA»; дитячі творчі колективи Київського Палацу дітей та юнацтва.


На адресу оргкомітету надійшло понад тисячу конкурсних робіт, найбільше – казок, оповідань та віршованих творів.

Про переможців у номінації «Романи»«Вечірньому Києву» розровіла член журі Тетяна Вірченко, професорка кафедри української літератури і компаративістики Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка. 

Номінація «Дорослі для дітей». Роман-переможець «Зоряні. Королівська місія» Анни Повх з міста Дубно Рівненської області.
– Описується вигаданий світ, у якому існують окремі королівства з власними принципами устрою та організації. У одного короля помирає дружина, і міністр пропонує вбити п'ятьох дітей з особливими здібностями, в тому числі і сина короля, щоб її воскресити. Діти тікають і інше королівство, де живуть зоряні люди, тобто теж з особливими здібностями. Вони сподіваються повернутися додому, коли їм нічого не загрожуватиме. Журі відзначило деталізацію роману, його вигаданих світів, несподівані сюжетні ходи, вдалі характери. 

Номінація «Діти для дітей». Роман-переможець «Темне коло» 15-річного Романа Передельського з міста Києва. 
– Це готичний роман. Підліток Влад з родиною переїжджає до іншого міста на запрошення свого дядька. Там відбуваються трагічні та загадкові події, коли підлітків переслідує сатанинське угрупування. Владу сниться віщий сон, як його вбивають біля лісового озера. Показуються різні групи підлітків в школі: є мажори, гопники, простаки.В романі піднімаються важливі для підлітків теми: прагнення до незалежності, самореалізації, кохання, зрада.

Номінація «Діти для дорослих». Роман-переможець «Людина-Ікс» 17-річної Богдани Чехович з міста Київ. 
– Головний герой Костянтин в школі не має друзів, але захоплюється музикою. Поява у класі нової дівчинки Жанни змінює життя підлітка – він вирішує взяти участь у музичному проекті «Людина-Ікс». Головна ідея – шлях до успіху можливий лише завдяки сили волі та наполегливій праці. А добра людина завжди здолає зраду та інші перепони.

Спеціальна номінація «Як тебе не любити, Києве мій» - оповідання «Нащадки Кирила Кожум'яки» Вадима Хоборова з с. Нещерів Київської області. 
– Дія відбувається в двох часових площинах. В нашому часі дідусь гуляє з онуком Києвом та розказує йому легенду про Кирила Кожум'яку. Водночас описується той час, як це все відбувалося. Неслухняний онук, який раніше багато дивився телевізор та не прибирав в своїй кімнаті, після прогулянки змінюється. Адже хоче бути таким же сильним та могутнім як Кирило Кожум'яка.

ПОВНИЙ СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ