Бактеріологічна зброя: Києву загрожує епідемія туберкульозу

Бактеріологічна зброя: Києву загрожує епідемія туберкульозу

Щороку у нашій країні діагностують понад 30 тисяч «туберкульозників». Щогодини — 4 нові зараження, а кожен восьмий випадок — летальний. Особливо небезпечна ситуація у столиці, куди приїжджають потенційні хворі з різних регіонів.

Про страшну епідемію «Вечірньому Києву» стало відомо не з офіційних джерел Мінохорони, а від колишніх хворих — представників благодійної організації «Українці проти туберкульозу».

«Мої легені стискає страх»

Найбільша небезпека туберкульозу у тому, що його симптоми — слабкість і висока температура — виникають на пізній стадії.

— Особисто я дізналась про свій недуг, коли проходила медогляд. І цей факт дуже розхвилював. Адже доводилося контактувати з багатьма людьми. Я виховую донечку, яку часто обіймала й цілувала. Коли згадую про пережите, мої легені стискає страх, — ділиться своїми спогадами киянка Ольга Клименко.

На момент виявлення хвороби у Клименко вже була відкрита форма туберкульозу (про це вона дізналась через півроку після захворювання).

Лікування туберкульозу триває 4-6 років — у залежності від ступені тяжкості. Хворі переживають подвійні удари: страждають не лише від недугу, а й від негативного ставлення з боку соціуму.

— Знайомі відвертались від мене навіть на відстані кількох метрів. Це відбувалось навіть тоді, коли я вже була здоровою, — продовжує Ольга Клименко.

Найбільша небезпека заразитися хворобою — у громадському транспорті та інших місцях масового скупчення людей.

Перед тим, як спуститись у метро, лікарі радять з`їсти хоча б один бутерброд: коли організм перетравлює їжу, інфекції не можуть його подолати.

Останнім часом, як свідчить сумна статистика, почастішали випадки, пов’язані з невиліковними формами туберкульозу.

Небезпечні бактерії швидко пристосовуються до навколишнього середовища і стають мутантами.

Дуже дорого і небезпечно

Як показують підрахунки, лікування простої форми коштує близько 2 тисяч грн, а важкої (мультирезистентної) — у десятки і сотні разів більше.

Для боротьби з туберкульозом широкої стійкості необхідно виділити набагато більше — близько 300 тисяч євро.

На жаль, сьогодні серед населення панує дуже низький рівень обізнаності про туберкульоз.

Епідемія хвороби ускладнена через важкі форми, при яких виникає стійкість організму до основних медпрепаратів.

Особливо небезпечним є ВІЛ-асоційований туберкульоз: він характерний для позалегеневих форм, при яких часто вражаються кістки.

Люди у білих халатах обмежуються лікуванням самого хворого, але не завжди сповіщають представників санепідемстанції.

Практично ніхто не обстежує тих осіб, які контактували з «туберкульозником». Особливо це стосується заробітчан, які приїхали з інших регіонів.

Стара програма боротьби з туберкульозом закінчилася ще у 2016 році, а нова — не ухвалена навіть на рівні концепції. Про це розповів Віталій Руденко — співголова всеукраїнської організації «Зупинимо туберкульоз разом».

На думку експерта, туберкульоз — не просто інфекційне захворювання, а бактеріологічна зброя.

У Києві вже створено антитуберкульозний рух, до якого ввійшли постраждалі від цієї хвороби.

Ризик заразитися туберкульозом стосується всіх, незалежно від соціального і фінансового стану.

Якби Україні не надавали міжнародну допомогу, ситуація у цій сфері могла б стати ще катастрофічнішою.

Завдяки світовій спільноті у столиці та інших регіонах фінансують і експрес-діагностику, і сам процес лікування, і навіть інспектування хвороби.