За літо у Києві полагодять теплопункти у громадських будівлях

За літо у Києві полагодять теплопункти у громадських будівлях

Майже у 500 громадських будівлях Києва відремонтують індивідуальні теплові пункти. Над вирішенням цього завдання працюють у Київраді.

Комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала проект рішення, який передбачає проведення капітального ремонту індивідуальних теплових пунктів та систем опалення у громадських будівлях Києва.

Як пояснили у прес-службі Київради, наразі більшість індивідуальних теплових пунктів, які встановлювали ще не початку 2000 років, суттєво зношені та потребують ремонту. Через технічні проблеми неможливо правильно регулювати споживання теплової енергії в будівлях. А це, відповідно, призводить до підвищення споживання тепла. Саме тому місто розробило програму капітального ремонту ІТП у громадських будівлях Києва.

Передбачається, що проект охопить 437 об'єктів та включатиме заходи з ремонту індивідуальних теплових пунктів та заміни систем опалення. Його мета – підвищення енергоефективності та зменшення витрат міського бюджету на оплату енергетичних ресурсів. Для реалізації проекту планується залучити кошти Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) в сумі до 5 млн євро.

Ми зможемо підвищити енергоефективність, знизити викиди СО2 та використання енергоресурсів. Протягом 1998-2005 років ми реалізовували аналогічний проект зі Світовим банком реконструкції та розвитку. У результаті місто економило 350 тисяч Гкал/рік. Відповідна економія витрат на оплату енергоносіїв за період 2006-2016 склала більше 2 млрд грн, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Проект рішення також мають розглянути на пленарному засіданні Київради.