Шприци у столичних парках: що робити, якщо випадково вколовся

Шприци у столичних парках: що робити, якщо випадково вколовся

Майже кожні вихідні у столиці проходять  весняні толоки. Під час прибирання в парку чи сквері випадково знайшли використаний шприц та вкололись? Не панікуйте, дотримуйтеся правил, що будуть написані нижче. Про це повідомляє в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Фейсбук.

-Через поранення голкою можуть передаватися ВІЛ, гепатит В і С, герпес, малярія, сифіліс, дифтерія та ще кілька десятків інших парентеральних інфекцій. Але шанси зараження патогенами крові з голки дуже низькі- коментує Супрун.

Також, додає Супрун, ризики залежать від багатьох факторів: розміру голки, глибини проникнення, кількості крові, що потрапила при пораненні та концентрації в ній вірусу.

Що робити, коли випадково вколовся використаною голкою?

▪ зачекайте щоб кровотеча пройшла сама протягом декількох хвилин

▪ промийте рану водою

▪ не намагайтеся очистити рану або відсмоктувати кров

▪ висушіть і заклейте рану пластирем

▪ вирушайте до найближчого травмпункту або кабінету довіри, чи центру ВІЛ/СНІДу (адреси центрів в містах України тут: https://bit.ly/2PmDsc0).

-Будьте готові максимально чітко розповісти лікарю  всі деталі (як це сталося, в якому стані була голка — відкрита чи закрита, з наявними ознаками залишків крові чи без, як саме стався контакт з голкою та як глибоко вона проникла під шкіру) – наголосила очільниця МОЗ.