У скільки обійдеться пікнік на свята

У скільки обійдеться пікнік на свята

Із настанням теплої погоди люди починають на вихідних все більше часу проводити на свіжому повітрі - виїжджати на дачу та пікніки. Цього року пікнік на природі обійдеться українцям на 12% або на 70,8 грн дорожче, ніж минулоріч. Як підрахували експерти Асоціації постачальників торговельних мереж, “шашличний набір” нині коштує 682,2 грн, проти ціни 611,4 грн, яка спостерігалась 2018-го.

Про це повідомив голова в Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

- Погода, добра компанія та смачна їжа – запорука вдалого відпочинку. Пікнік на природі обійдеться в 682 грн, або на 12% дорожче, ніж минулоріч, - написав він.

Експерти АПТМ підрахували вартість набору продуктів, необхідних для відпочинку компанії з 4-6 чоловік. Розрахунок проводився на підставі статистики на початок березня цін на продукти, які підлягають державному моніторингу, та цін по всіх інших продуктах - у торговельних мережах.

Отже для пікніку необхідно: 1,5 кг свинини, по 1 кг картоплі, огірків і томатів, по 0,5 кг цибулі, сала, вареної ковбаси, чорного хліба та батон, 1,5 л слабогазованої мінеральної води, 4 пляшки пива по 0,5 л, пляшка сухого вина 0,75 л , пляшку горілки 0,5 л, а також упаковку кетчупу 300 г і маринад для шашлику 140 г.

Найдорожчим продуктом цього списку, є свинина і алкогольні напої. Якщо замінити свинину на курячі крильця, а алкоголь – на мінеральні напої, то на цих продуктах можна заощадити. Тоді похід на природу обійдеться значно дешевше і буде більш корисним для здоров’я.

Нагадаємо, як організувати пікнік на природі безпечно і корисно.