Як модернізують Троєщину: ще один парк, пляж та сквери

Як модернізують Троєщину: ще один парк, пляж та сквери

Ганна Старостенко, депутат Київради 27 виборчого округу від блоку «Солідарність», розповіла «Вечірньому Києву» про те, як оновлюється округ, і що очікує на її виборців уже цього літа.

фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко

– Найскладніше у моєму окрузі було зробити для людей саме парк з водними об’єктами вздовж проспекту Шухевича, – говорить Ганна Старостенко. – Ми мали такі собі захаращені водойми, територію навкруги із зарослями. А люди гуляли, здебільшого, на шкільному стадіоні та поміж будинками. Вирішили зробити затишний та безпечний громадський простір. Але досить складно було грамотно оформити документи так, щоб після створення парку було кому доглядати і за зеленими насадженнями, і за водоймою. У Києві такого правильно ніхто ще не робив. Є парки з озерами, але водні об’єкти у них без відповідальних балансоутримувачів. Тож на землеустрій і проект парку пішло багато зусиль.

Ми робили локацію для людей, тому постійно потрібно було консультуватися з мешканцями. Саме жителі Троєщини запропонували зробити вимостки для рибалок, а для одного з них виконали інклюзивну вимостку, тому що людина на візочку пересувається. І пропозицію про зону вигулу для собак втілили, і про острівець з очерету для качок, яких тут безліч, не забули. Зараз ведемо переговори, аби випустити в озеро партію мальків риби.

Кілька тижнів тому у парку почали чергувати патрулі «Муніципальної варти», які слідкують за порядком цілодобово. На вході та виході також встановлено «тривожні кнопки» виклику поліції. Для безпеки людей, яких тут безліч відпочиває у будь-яку пору року і навіть пізнього вечора, зробили парк світлим за допомогою яскравого LED-освітлення.

– У травні ми починаємо роботи біля сусідньої водойми – це друга черга нашого парку, – пояснює Ганна Старостенко. – Нині оголошено тендер. Шукаємо підрядника. За проектом має бути велике мультифункціональне ігрове поле з трибунами, щоб проводити змагання можна було, і концерти. А також майданчик для «воркауту», тиха альтанка й прогулянкові доріжки. Продовжимо доріжку зі спеціальним покриттям для велолюбителів, та хороше освітлення. Качкам та чайкам також буде де жити на воді.

– Пляж «Троєщина» на річці Десенка – це місце відпочинку з мого дитинства, бо я виросла на Троєщині. Пам’ятаю, що майже весь масив раніше відпочивав на цій чудовій річці, – говорить Ганна Старостенко. – Тому до літа ми вирішили оновити наш улюблений пляж. Тут буде справжня сучасна зона відпочинку й купання. Вже вичистили дно річки, сформували красивий пляж із завезеного піску, розчистили чагарники. Біля пляжу буде медичний пункт, вбиральня, дитяча зона для ігор, зона для спортивних ігор, навіси від сонця, вимостять красиві доріжки для прогулянок.

Як розповіла Ганна Старостенко, на Троєщині створюють одночасно ще декілька зон для релаксу. За кошти Громадського бюджету розпочали роботи на озері Верхньому Вигурівському. Облаштовують також площу Анкари й прикрасять її новими деревами, клумбами.     

Фото і відео: Марія Лисенко, «Вечірній Київ»