У Київському зоопарку скоро відкриють оновлені ставки: що вже зроблено

У Київському зоопарку скоро відкриють оновлені ставки: що вже зроблено

Мер столиці Віталій Кличко перевірив хід реконструкції першої черги Київського зоологічного парку. За його словами, вже у липні гості зоосаду побачать оновлену вхідну групу, а також ставки для японських коропів та птахів біля входу.

фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка

Наразі триває робота з реставрації символів київського зоопарку. Нещодавно з’ясувалося, що бетон, з якого зроблені фігури левів та бізона, під впливом часу став крихкий, почалася корозія, матеріал посипався. Цьому сприяло проникнення дощової води крізь тріщини у мідному листовому покритті фігур. Зараз майстри відновлюють бетонні фігури левів, потім візьмуться за бізона. Мер Києва пообіцяв, що у символів Київзоо буде нове мідне покриття.

За словами заступника голови КМДА В'ячеслава Непопа, ставки при вході у зоопарк готові до заселення рибою та повернення птахів. Тому передувала доволі складна робота з встановленням гідротехнічного обладнання у грунті під поверхнею, насосів та фільтрів, систем аерації. Тут також збудували дерев’яну альтанку над водою. За словами Непопа, почалося озеленення схилів водойм, газонів. Нині вже квітнуть дивовижні дерева, магнолія з наддовгими рожевими квітами, гірські низькорослі сосни. Всього мають висадити 578 дерев та близько 40 тисяч кущів по всій території зоопарку.

За даними мера столиці, наразі на реконструкцію використано 148 мільйонів гривень, з понад 500, які виділено на першу чергу робіт. Усього зоосад «переживе» кілька черг реконструкції, на які знадобиться близько 2 мільярдів гривень. Вже зроблено три просторі вольєри-галявини для тварин.

В'ячеслав Непоп розповів, що місто знайшло й локацію на вул. Зоологічній для влаштування паркувальної зони зоопарку, де зможуть прилаштуватися екскурсійні автобуси та машини відвідувачів. Це розвантажить проспект Перемоги від припаркованих автомобілів. Вулицю Зоологічну планують розширити, прибрати всі до єдиного МАФи, зробити благоустрій. Ті, хто приїхав і припаркувався на Зоологічній, зможуть скористатися новим входом, де зараз стоїть ще не дофарбований жираф.

Нагадаємо, реконструкція столичного зоопарку відбуватиметься у кілька черг. Зокрема, проект першої черги передбачає: реконструкцію озер біля входу з боку проспекту Перемоги, будівництво павільйону пеліканів, оглядового амфітеатру з приміщеннями громадських вбиральнь, містка між озерами, альтанки над водоймою, будівництво павільйону та відкритих вольєрів приматів, будівництво нового входу з підземним акваріумом, будівництво універсального вольєру для птахів.

Так, у травні відвідувачі зоопарку зможуть оцінити готові озера зі скалами та водопадами, амфітеатр, пеліканник, здійснений благоустрій та озеленення території. А також родзинку зоопарку – скульптуру жирафа заввишки 15 метрів, яка зустрічатиме відвідувачів перед новим входом.

У липні планують презентувати і готовий універсальний вольєр для птахів. «Новий вхід ми також відкриємо у липні. Він знаходитиметься на розі проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. У вересні будуть готові нові – на заміну старим – скульптури «Зубр» та «Леви», розміщені перед входом до Київського зоопарку», – додав він.

Будівництво нового приматника планують завершити у червні наступного року. А влітку наступного року – закінчити весь обсяг робіт у рамках першої черги. Планують облаштувати у столичному зоопарку і паркінг для автомобілів та автобусів.

Наразі оголошено тендер на виконання проектних робіт по 2 та 3 чергах реконструкції зоопарку. Планується, що реконструкція зоопарку триватиме загалом близько чотирьох років.

Більше цікавих фото дивись у фотогалереї

Фото Бориса Корпусенка, "Вечірній Київ"