Чорнобиль у фото, кіно, виставах: події у Києві до 33-ї річниці

Чорнобиль у фото, кіно, виставах: події у Києві до 33-ї річниці

Знайомимо з культурними подіями, що пропонують документальний і художній погляд на Чорнобильську аварію та її наслідки. 

Фотовиставка «Чорнобиль: сучасне обличчя»

Це соціальний фотопроект про звичайних і в той же час надзвичайних людей, які працюють у Чорнобильській зоні відчуження. Минуло вже більше трьох десятиліть після трагічної аварії на Чорнобильській АЕС, але в зоні відчуження і нині трудяться усім серцем віддані своїй справі фахівці. Кожен із них є маленькою частинкою потужної системи, що забезпечує перетворення зони відчуження на зону розвитку, інновацій, безпеки та натхнення. Вони викликають повагу та інтерес, адже працюють заради нас, попри радіацію, ризики для здоров’я та відірваність від домівок.

Коли: до 27 квітня.
Де: Трансформер, вул. Велика Житомирська, 19б.
Вхід вільний.

Медіа-арт виставка Artefact

Унікальна виставка-екскурсія здивує використанням нових технологій, інсталяцій, медіа-арту і моушн-дизайну, яка перенесе відвідувачів у минуле і спогадами поверне життя Зоні Відчуження. Інтерактивні інсталяції, лазерні проекції, 3d-мапінг – це тільки частина технологій, завдяки яким «оживуть» експонати. У Національному музеї «Чорнобиль»зберігається понад 150 000 унікальних експонатів: розсекречені документи, карти, схеми з грифом «Секретно», фотографії, спеціальні дозиметричні прилади, історичні реліквії із Чорнобильської зони відчуження, які співробітники музею зібрали власними руками за 27 років існування інституції. Медіа-артисти, художники і креатори через нові технології та медіа-арт будуть представляти своє сучасне бачення національної трагедії. Детальніше про виставку. 

Коли: 26 квітня, з 10:00 до 18:00.
Де: Національний музей «Чорнобиль», провулок Хорива, 1.
Вхід вільний.

Фотовиставка «Чорнобиль, чорна биль, чорний біль» 

Експозиція складається із 60-ти широкоформатних фото, зроблених у лютому 2019 року під час спільної поїздки у Чорнобильську зону. На них фоторозповідь життя сьогоднішньої Прип’яті через 33 роки після страшної трагедії, яка зруйнувала життя її мешканців та невидимим ворогом увірвалася в наш дім. Автори: Олександр Харват – Посол Миру, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва; Антоніо Арагон Ренунціо – один з найвідоміших репортерів та мандрівників світу; Наталія Звіададзе – художник Міжнародної федерації фотомистецтва, член художньої ради Асоціації фотографів Грузії.

Коли: до 30 квітня.
Де: вул. Госпітальна, 24-А, Камінна зала НІАМ «Київська фортеця».
Вхід вільний.

Зустріч з творчою групою стрічки «Брама»

Фільм розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, що товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось у війну зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Неочікувано їх розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.
Зустріч з творчою групою відбудеться одразу після перегляду стрічки. Будуть присутні режисер Володимир Тихий, продюсер стрічки Ігор Савиченко, Ірма Вітовська, переможниця  Кінопремії «Золота Дзиґа в номінації «Найкраща жіноча роль» за виконання ролі головної героїні Баби Прісі у фільмі «Брама», Віталіна Біблів, яка за роль у фільмі «Брама» отримала перемогу в номінації «Найкраща жіноча роль другого плану».

Коли: о 20:00
Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Класік»), вул. Костянтинівська, 26.
Вартість квитків: уточнюйте в кінотеатрах.

Вистава «Сталкери»

У День пам`яті Чорнобильської трагедії вперше на сцені Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Історія про нікому непотрібних чудернацьку бабу Прісю, хворобливу мати і придуркуватого сина почується кожним, хто має серце. Це специфічна комедія, де міф та реальність мають однакову силу, де радіоактивний гумор межує з правдою нашого життя.
Вистава – переможець премії Київська Пектораль у 2015 році в номінаціях «Краща вистава камерної сцени» та «Краща жіноча роль» у виконанні Ірми Вітовської-Ванца. Режисер Стас Жирков зробив постановку за п'єсою Павла Арє «На початку та наприкінці часів».

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Броварський проспект, 25.
Вартість квитків: 240-480 грн.