Навігатор на 26-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 26-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають фестиваль психоделічного кіно та мистецтва, вистава за твором Айн Ренд, знайомство з чеським кінематографом, ораторія «Муки святого Себастіана» Дебюссі, розповідь про навідоміших сюрреалістів, відкриття трієнале книжкової графіки та багато іншого.

«Великдень для Героїв» на алеї Героїв Небесної Сотні

Родичі Героїв, разом із працівниками Національного музею Революції Гідності, запрошують на богослужіння, яке розпочнеться о 17:00 годині в храмі Архистратига Михаїла та українських новомучеників. Усі охочі прикрасять писанками дерева на алеї та викладуть паски до меморіалу Героїв Небесної Сотні (біля каплички) та Стіни пам’яті (біля Михайлівського собору). Решта пасок вирушать на схід до підрозділів Збройних сил України та добровольчих підрозділів.

Tripoteca - Psychedelic Film & Art Festival at Kiev 2019

Tripoteca — фестиваль психоделічного кіно і мистецтва, який побував у 25 містах світу. З 26 по 27 квітня Tripoteca – Psychedelic Film & Art Festival at Kiev 2019 розширить межі авангарду та покаже нові абстрактні концепції.У міжгалактичному меню представлені 50 короткометражних фільмів та відеоінсталяції з 25 країн, фрактальна VR-подорож, аудіовізуальне шоу, виставка робіт та інтерактивні інсталяції.

Коли: о 20:00.
Де: ВДНГ, Carbon, пр-т Академіка Глушкова, 1 (13-й павільйон).
Вартість квитка: 250 грн (діє на два дні фестивалю).

ВЕЧІР У КІНО: чеський кінематограф та «Джунглі» з сурдоперекладом

Кінолекція – «Нудьга в Брно»

Лекція про чеський кінематограф. Теоретичний матеріал буде підкріплений переглядом легендарного фільму режисера Владіміра Моравека «Нудьга в Брно» (2003). Це історія двох молодих людей, які вирішили, розлучитися з невинністю у такому жахливо нудному місті як Брно. Одна біда: вона і він занадто сором'язливі, але чи зупинять комплекси поклик природи? Приходьте дізнатися щось нове про чеське кіно та розважитися з нами за комедією наповненою людськими долями на тлі простих статистик.

Коли: о 17:00 .
Де: Чеський центр, вул. Івана Федорова, 12.
Вхід вільний.

Показ фільму «Джунглі» з перекладом на жестову мову

Перегляд пригодницького бойовика «Джунглі» з перекладом на жестову мову. У пошуках пригод група друзів вирушила в екстремальну подорож непролазними джунглями в Болівії. Згодом найнятий ними провідник зникає. Товариші розуміють, що вони залишилися самі в диких умовах, і весела прогулянка перетворюється на боротьбу за життя.

Коли: о 18:00.
Де: Veteran Hub, вул. Юрія Іллєнка, 42 .
Вхід вільний.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Вистава "Ніч 16 січня" Айн Ренд

Вистава «Ніч 16 січня» про людину, яка виходить за рамки моральних канонів. Система цінностей цієї людини відрізнялась від загального уявлення на стільки, на скільки це було можливим. Відома на весь світ своїм бестселером «Атлант розправив плечі» Айн Ренд і в п'єсі, яку ми вам пропонуємо, спробувала викласти свої погляди на співіснування людства, спробувала розібратись у тому, коли людина буває справді щасливою, і що їй для цього потрібно.

Коли: о 19:.00.
Де:  Центр Леся Курбаса, Володимирська, 23в.
Вартість квитка: 150 грн. Військовослужбовцям – вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: Дебюссі та «Маленький принц»

Дебюссі – Ораторія «Муки святого Себастіана» 

Центром програми концерту Національного симфонічного оркестру під орудою Володимира Сіренка стане українська прем’єра твору французького класика Клода Дебюссі. Це – містерія «Муки Святого Себастіана» для оркестру, хору та солістів на тексти італійського драматурга Габріеля Д’Аннунціо. В основі сюжету твору – життя Святого Себастіана, римського легіонера, який жив у ІІІ столітті, таємно сповідував християнську віру, за що й зазнав мученицької смерті. Цей сценічний твір Дебюссі написав спеціально для видатної танцівниці Іди Рубінштейн. Хореографію створив Михаіл Фокін, а декорації та костюми – Лев Бакст (це творчий тандем часто супроводжував вистави антрепризи Сергія Дягілєва). Прем’єра відбулася 1911 року в Парижі під орудою Андре Капле. У Києві ми почуємо концертну версію твору. Поза тим, прозвучить класика німецької музики Йоганнеса Брамса (Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, тв. 77) та українського композитора Івана Карабиця (Концерт № 3 для оркестру «Голосіння»).


Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 70-350 грн.

Повість «Маленький принц» мовою оригіналу в музичному супроводі

Повість «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, що перекладена на понад 60 мов світу і є одним із найвідоміших літературних творів ХХ-го століття, зазвучить мовою оригіналу у музичному супроводі. У ролі читця виступить Олів'є Бонжур – бельгійський актор театру і кіно, артист цирку, творець і учасник різних театральних постановок, кіно- і арт-проектів. За музичний супровід відповідає молоде українське інструментальне тріо Laж Laж Band у складі: Петер Луф (саксофон), Орест Бушак (гітара) і Єжи Кароль (ударні).

Коли: о 20:00.
Де: кінотеатр «Ліра», вул. Вел. Житомирська, 40.
Вартість квитка: 100-200 грн.

Мюзикл The Promise

Його поява змінила хід історії. Йому бажали смерті та ненавиділи. Його поважали та обожнювали. Більш сильного не було, та не буде. Він той, хто зробив неможливе. Ім’я Його – Ісус. Історія, що вічно буде викликати бурхливі емоції. Переживання, які торкаються глибин душі. Сплетіння минулого та сучасності. Усе це та набагато більше – у мюзиклі The Promise. Понад 50 акторів на одній сцені, живий музичний супровід.

Коли: о 19:00.
Де:  вул. Малинська, 16.
Вартість квитка: 100-400 грн.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ: сюрреалізм, фотографія та книжкова графіка

«Укрсучфото». Церемонія нагородження

«Укрсучфото» – національна премія за досягнення в фотографії, заснована журналом Bird In Flight. Мета видання – відзначити тих, хто вплинув на розвиток фотографії в Україні, підтримати молодих авторів і сприяти розвитку фотографічних проектів. Цьогорічними володарями «Укрсучфото» стали: фотографка Яна Кононова – переможниця номінації «Відкриття року»; фотографи Кочетови Віктор та Сергій з книгою «Кочетов» – лауреати номінації «Фотокнига року»; засновник фотошколи Віктор Марущенко – переможець номінації «За внесок у фотографію».

Коли: о 20:00.
Де: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21.
Вхід вільний.

Сальвадор Далі, Рене Магрітт, Фріда Кало. Сюрреалізм

Три віртуозних майстри сюрреалістичного течії: Сальвадор Далі, Фріда Кало, Рене Магрітт. Бунтарі і однолюби. Винахідники свого власного сюрреалізму, власних відмінних рис. На лекції розглянуть вплив психоаналізу і теорії сновидінь Зігмунда Фройда на творчість Сальвадора Далі, розкриють загадки в картинах Рене Магрітта та розкажуть, що спільного у Ієроніма Босха і сюрреалізму.

Коли: о 19:00.
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49а.
Вартість квитка: 500 грн., для 2 і більше учасників – 350 грн.

Трієнале книжкової графіки

Презентація творів, що відображають основні стилістичні напрямки у сучасній українській книжковій графіці, та сприяння всебічному розвитку графічних мистецтв.

Коли: о 16:00.
Де: Центральний будинок художника, вул. Січових стрільців, 1-5.
Вхід вільний.