Що китайці шукали в Києві?

Що китайці шукали в Києві?

Андрій ЖУКОВ 

У гаражах Межигір'я
У гаражах Межигір'я
Селфі з українськими яблучками
Селфі з українськими яблучками
... власноруч викувати сувенір на пам'ять
... власноруч викувати сувенір на пам'ять
Незвичний для китайців колорит
Незвичний для китайців колорит
На хуторі у пана Савки
На хуторі у пана Савки
Біля Музею історії України у Другій світовій війні
Біля Музею історії України у Другій світовій війні

Україна сьогодні в топі новин. Тож людей, що шукають цікавих вражень, усі шляхи мають вести до Києва. Таку амбітну мету поставили собі радник із туризму міністра економічного розвитку і торгівлі Олексій Євченко та начальник управління туризму КМДА Антон Тараненко. Минулого тижня разом із MyKyiv.Travel кияни дивували китайців. 

Невеликий, потужно озброєний фотокамерами китайський десант висадився у Києві на три дні. Сталий розвиток Піднебесної дає можливість громадянам країни подорожувати світом. Та, як зізнаються китайські колеги, Україна для них поки що малоцікава. Чому? Кажуть, дуже далеко, тож, якщо вже летіти, то зовсім поруч (за їхніми мірками) Європа – Франція, Німеччина, Австрія. А в Києві що цікавого? 

Першу картину вражень намалював гостям Віталій Кличко. Міський голова розповів про нові готелі, пам’ятки, яких ніде більше немає у світі, та гостинних жителів столиці. Під час зустрічі запрошені безупинно клацали фотоапаратами – фотографували легенду світового спорту. Вони знають: жодна країна не має такого мера, якому з повагою тиснуть руку світові лідери. 
 

-Якщо Віталій Кличко особисто вітатиме делегації наших туристів, усі рейси в Україну будуть заповнені! – жартома пообіцяли гості. 
Три тисячі фото за три дні – особистий рекорд фотокора китайського журналу. Софія, Лавра, Андріївський узвіз, Мамаєва слобода – невідома для них культура, історія, легенди, що так приваблюють туристів. Не обійшлося й без традиційних – і вельми тепло сприйнятих! – посиденьок із борщем та чаркою на заміському хуторі пана Савки… 
Азійці залюбки фотографували парки, сквери, людей столиці, хлопців у військовій формі, а про нашу гібридну війну говорили неохоче. Хіба кілька слів: «Ми не знаємо, чому росіяни посварилися з українцями, для нас це складно…». Зате у Музеї історії України у Другій світовій війні, про яку згадують підручники світової історії, гомінкі відвідувачі принишкли, як у святому місці… 

Під завісу журналістам показали дурну розкіш Межигір’я, до якої гості, треба сказати, поставилися з цікавістю, але без особливого захоплення. Вони звикли до золотих імператорських палаців і тому більше вихваляли страусів… 

Своїми враженнями про Київ із нами поділилася представниця однієї з китайських турфірм, яка називала себе просто – Віра: 

Я впевнена, що Україна – це великий потенціал для наших мандрівників. Нас дуже вразили і Лавра, і Софійський собор, і чудове, гарне місто Київ! Китайцям по-справжньому цікава ваша країна, і вони дуже хочуть приїхати, але поки йде війна, нікуди не дітися від побоювань за безпеку. А ще дуже важливо полегшити візовий режим і забезпечити нормальне транспортне сполучення. Тепер, коли я своїми очима побачила, яка прекрасна ваша земля, спробувала чудовий борщ (сміється. – Авт.) і познайомилася з хорошими людьми, неодмінно пораджу нашій компанії швидше розглянути нові українські пропозиції на величезному китайському ринку. А журналісти, які дуже старанно працювали, обіцяють видати свої журнали з найкращими фоторепортажами про те, що нам довелося побачити. Повірте, це справить найсприятливіше враження! 

Залишаючи Київ, китайські «туристичні розвідники» з Україною не прощалися. Їм ще належить відвідати Львів, Трускавець та Одесу – мабуть, найперспективніші, з точки зору турбізнесу, регіони країни. Сподіваємося, що слідами цього мирного десанту в майбутньому проїдуть галасливі тургрупи з усіх кінців КНР, приносячи з собою не тільки гроші й роботу, але і сприяючи налагодженню дружби та взаємовигідного співробітництва наших країн. 

Фото автора