У Києві готуються забудовувати промзони

У Києві готуються забудовувати промзони

Департамент містобудування та архітектури КМДА оновлює містобудівну документацію відповідно до сучасних вимог Державних будівельних норм та з урахуванням деградованих промислових територій, які мають негативний вплив на місто.

Коментар з цього приводу надав директор Департаменту містобудування Олександр Свистунов.

– Київ зараз переживає той етап розвитку, який великі міста Європи пройшли 20-30 років тому, а саме: прагматичного використання занедбаних промислових територій, –говорить Свистунов.– Сучасне виробництво не потребує настільки великої території та й найчастіше взагалі виноситься за місто, тому ми маємо ефективно розпоряджатись вивільненими ділянками. Що хоче бачити місто на таких ділянках? У першу чергу, об’єкти соціальної інфраструктури: садочки, школи, культурні та спортивні центри.

Наразі відкрито обговорення детального плану території на Печерську в межах вулиць Великої Васильківської, Дружби народів, Філатова. Читайте у «Вечірньому Києві» «Печерськ знову готуються забудувати хмарочосами»

– Проект зараз відкрито для загального обговорення лише з однією метою – зібрати всі зауваження від фахівців та громадськості. Є встановлений законом термін, і ми будемо приймати ці зауваження та максимально враховувати їх у проекті містобудівної документації. Для нас важливо насамперед уважне ставлення до міста та відповідність чинному законодавству. Без обговорення з громадськістю ми в жодному разі не допустимо проект до наступного етапу, – підкреслив Олександр Свистунов.

У Департаменті містобудування наголошують, що у своїх технічних завданнях на розробку оновленої містобудівної документації вимагають, у першу чергу, саме розвитку соціальної інфраструктури та обов’язкового дотримання будівельних норм та законів України.

Проектувальник передбачив, відповідно до технічного завдання, школу на 990 місць, більше 350 місць у садочках та майже 15 тисяч квадратних метрів під заклади культури та спорту, – наголосив Головний архітектор м. Києва, директор Департаменту містобудування та архітектури Олександр Свистунов.

Замовником оновленої документації виступив саме Департамент, а розробкою займалось КО «Інститут Генерального плану м. Києва». Проект було відправлено на розгляд у Департамент охорони культурної спадщини, що є обов’язковою законодавчою вимогою. Профільний департамент зробив коригування у своїй частині та надав позитивні висновки що до проекту.