Покарання за сміття: Київрада підтримує штраф у розмірі $63

Готуючись до Чистого Четверга, столичні депутати нагадали Верховній Раді про антисміттєвий законопроект. Чому цей документ уже близько двох років покривається парламентською пилюкою?
У Київраді підготували проект рішення про звернення до парламентарів (щодо врегулювання проблемного питання викидання відходів у неналежних місцях).
Це питання розглядали на засіданні постійної комісії з питань екологічної політики.
Ініціатором звернення є депутат Максим Борозенець, який занепокоївся стихійною засміченістю вулиць, дворів і місць відпочинку.
У нинішніх умовах столична влада не може ефективно боротися за чистоту міста, зважаючи на відсутність відповідальності за «сміттєві» правопорушення.
Сьогодні нікого не карають за хаотичне викидання недопалків та іншого сміття на вулицях міста.
Сміхотворний розмір «сміттєвих» штрафів, передбачених законодавством, не може компенсувати шкоду, завдану довкіллю.
– Чистота є показником рівня розвитку населення та державності, що хвилює як кожного адміністративного працівника комунальних служб, так і кожного громадянина. Потрібно ухвалити законодавчий акт, який би не лише врегулював відносини у цій площині, а й передбачив покарання для осіб, які засмічують місто і країну, – сказав депутат Максим Борозенець.
Члени профільної комісії вважають, що парламентарі мають внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Ще в липні-2017 у Верховній Раді зареєстрували законопроект №6730. І з тих пір – ні слуху, ні духу.
Якщо Верховна Рада прислухається до столичної влади, «сміттєвим» винуватцям загрожуватимуть чималі штрафи: від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 340-1700 грн.
У разі ухвалення закону, максимальна сума штрафних санкцій перевищуватиме $63 — це майже удесятеро менше, аніж у Сингапурі (завдячуючи високим штрафам, це мініатюрне місто-держава сьогодні вважається найчистішим куточком планети).